На харчування школярів витрачають недостатньо коштів, — висновок прокуратури

Декабрь 21 10:16 2011

Працівники прокуратури Рівненщини перевірили додержання законодавства щодо захисту прав дітей на якісне та безпечне харчування в навчальних закладах області.
Фактично встановлені норми харчування виконуються на 80-100% лише у загальноосвітніх навчальних закладах м.Кузнецовська, Сарненського, Володимирецького, Дубровицького, Рокитнівського, Зарічненського районів. Тобто тих, що визнані радіоактивно забрудненими. На харчування там витрачається від 11,29 до 13,79 грн. на день, залежно від вікової категорії учнів. Натомість у Гощанському та Демидівському районах вартість послуг з організації харчування для одного школяра 1-4 класів становить 1,5 грн. на день, у Костопільскому районі та м.Рівне – 2 грн., Радивилівському – 2,4 грн., Рівненському – 2,6 грн. Асортимент шкільних обідів обмежений і складається переважно з овочевих, борошняних, круп’яних страв, їх енергетична цінність становить 380-560 ккал., що забезпечує виконання норм харчування лише на 30-50%.
Міськрайпрокурори області внесли в органи влади, місцевого самоврядування та заклади освіти 18 подань із вимогами усунути порушення та вжити заходів щодо належного фінансування та забезпечення харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів
У ході перевірки в окремих загальноосвітніх навчальних закладах міста Рівне виявлено та вилучено з реалізації 23,11 кг харчових продуктів, які містили синтетичні барвники та ароматизатори, заборонені для використання в дитячому раціоні. Прокурор м.Рівне на усунення таких порушень вніс подання Рівненському міському голові та головному державному санітарному лікарю міста.
Крім того, перевіркою виявлено кримінально-каранні діяння у діяльності органів державної виконавчої влади при закупівлі продуктів харчування та послуг з організації харчування дітей.
Так, прокурор м.Рівне розслідував та скерував до суду кримінальну справу стосовно заступника начальника управління освіти Рівненського міськвиконкому, яка всупереч вимогам законодавства уклала 19 договорів на постачання продуктів харчування в навчальні заклади м.Рівне, не зазначивши у цих договорах кількість продукції, що має бути поставлена. Як наслідок, продукти постачалися за завищеними цінами, чим завдано шкоду державним інтересам в розмірі 99 тис.грн. За результатами судового розгляду вказану особу визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.364 КК України, однак звільнено від кримінальної відповідальності на підставі ст.1 Закону України «Про амністію».
Загалом, за результатами перевірок міськрайпрокурори внесли цьогоріч 60 приписів та подань, порушили 5 дисциплінарних проваджень. За актами прокурорського реагування до відповідальності вже притягнуто 18 посадових осіб.

Старший помічник прокурора Рівненської області
з питань захисту прав і свобод дітей Ольга Крот

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.