На нарах — не значить безправні

Декабрь 21 15:37 2011

З одного боку, ми визнаємо міжнародні норми і стандарти, а з іншого – їх не дотримуємось. Та що там?! Ми навіть не завжди можемо чи хочемо узгодити власні закони зі своєю рідною Конституцією.

Одним із таких проблемних питань є умови утримання підсудних та якість дотримання їхніх прав. Про це йшлось у слідчому ізоляторі Рівненської області, де в рамках Всеукраїнського тижня права з 5 по 11 грудня адміністрація спільно з представниками Рівненського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, вчителями загальноосвітнього навчального закладу при установі та протоієреєм Дмитром (Задорожним) Петро-Павлівського храму УПЦ провели захід з активного інформування ув’язнених та засуджених про їхні права.

Із цієї нагоди персонал слідчого ізолятора для тих, хто перебуває під вартою, організував перегляд документальних та художніх фільмів про права людини, книжкову виставку, бесіди, відкриті уроки з неповнолітніми, вечори запитань та відповідей і тематичні лекції, які навіть транслювались через радіомережу слідчого ізолятора. Кожен підсудний на прийомі з особистих питань у керівництва установи міг висловити претензії чи зауваження щодо недотримання його прав. Керівництво вислухало кожного і в більшості випадків запропонувало невідкладне вирішення тих чи інших наболілих питань.

У рамках Всеукраїнського тижня йшлося про те, щоб приділяти більше уваги гуманному ставленню до підсудних, поважати їхню людську гідність, дотримуватись порядку й умов утримання підсудних, надавати їм інформацію про їхні права й обов’язки, забезпечувати їх право звертатися з пропозиціями і скаргами до органів державної влади, до Уповноваженого з прав людини, суду, органів прокуратури, міжнародних та вітчизняних правозахисних організацій.

Володимир ЮРЧУК

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.