На килим до директора… – найкращих!

Декабрь 21 11:26 2011

– Ну, чому мені майже завжди доводиться спілкуватися з батьками учнів, в яких проблеми і двійки, – напівжартома бідкалася кореспондентові Ніна Сукач, директорка ЗОШ № 20, школи, відомої в місті своїми успіхами в родинно-шкільному вихованні. – Ось я взяла і викликала «на килим» батьків найкращих учнів, не тільки відмінників – найактивніших і небайдужих.

Для гостин у директора обрали величезний круглий стіл, є тут такий у кабінеті євроінтеграції. Накрили скромно, але з душею: чай, печиво, солодощі, соки: дітей бо запросили теж.

Ви б побачили ті сяючі від щастя й гордості (у доброму сенсі) оченята: «Погляньте, мамо-тату, не дарма ж ви оце зі мною стільки панькаєтесь». А як розчулилися батьки! Більшість – мало не до сліз, а хто й не втримався, повиймали хустинки. Та це ж від щастя! Не жарт, почути:

– Щиро дякуємо вам, дорогі батьки, за ваших дітей, наполегливих, активних, успішних і мудрих!

У двадцятій усе з цікавинкою, а не просто так. От і ці похвали виявилися розшифровкою абревіатури, під якою ховалося ім’я пророка (Наум). Пам’ятаєте прислів’я: «Прийшов Наум – наставив на ум»? Від­мінників шанували в день покровителя науки й розуму, тим більше що святий має в народі ще одне ім’я – Грамотник. Саме цього дня колись починали навчання в сільських дяківських школах: до цього часу закінчувалися польові роботи, тож можна було братися й до науки.

За неї (науку) взялися разом і на директорських посиденьках.

– Що допомогло вашим дітям досягти сьогоднішньо­го успіху?

– Любов!

– Власний приклад!

– Щоденні контроль і увага!

– Строгість!

– Ніжність!

– Наполегливість!

Це лише уривки фраз, а насправді був реальний обмін досвідом, який пішов на користь батькам і «першачків», й одинадцяти­класників. А щоб зберегти атмосферу свята, не тільки радилися, а й разом співали, спілкувалися й обмінювалися радістю.

– У нас найкраща школа, найкращі педагоги! – запевняли навперебій одне поперед одним батьки. – Ми тут усі – як ще одна родина, і діти наші щохвилини оточені увагою, успішні та щасливі.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.