Магазин «Рибалка» рекомендує

Декабрь 21 09:39 2011

Із настанням морозів починають замерзати річки, озера і ставки. Покриття ще дуже тонке, а тому є високий ризик провалитися під лід. Нехтуючи заходами безпеки, в біду потрапляють діти, молодь, рибалки. Нетерплячих варто застерегти: перший крижаний покрив не призначений для пересування по ньому, особливо в місцях замерзання кущів, гілок та інших предметів. Щоб не сталося трагедії, магазин «Рибалка» дає практичні поради з поведінки на замерзлій водоймі.

Насамперед візуально розвідайте маршрут. Небезпеку становлять ополонки, які, зазвичай, помітні – темні плями зі слабким сніжним покривом. Найбільш міцний лід із синюватим або зеленкуватим від­тінком, на чистому плесі або глибокому місці. Вкрай неміцний білий (матовий) або жовтуватий лід.

Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною не менше ніж 7 см, для групи людей – товщиною не менше ніж 12 см. Йти по льоду краще з плешнею (жердиною), безперервно постукуючи по обидва боки якомога далі поперед себе (двома-трьома ударами в одне і те ж місце). Рухатися не кваплячись, ковзним кроком, намагаючись не відривати ноги від льоду.

Якщо ви провалилися – не панікуйте! Людина, як правило, не поринає з головою, тому що сухий одяг якийсь час надає плавучість. Якщо упиратися ліктями в крайку льоду, можна протриматися 30-40 хвилин. За цей час потрібно спробувати вибратися. Допоможуть так звані рятувалки – дві дерев’яні палички на мотузці, в які забиті цвяшки. Спираючись на крайку льоду, застроміть в нього рятувалку і, тримаючись за опору, обережно намагайтеся виповзти на міцний лід.

Якщо ви не один, то ваш попутник повинен лягти на лід з розкинутими руками і ногами і повзком просуватися до вас на відстань, що дозволяє подати плешню або кінець шарфа, ременя, мотузки. Врятованого потерпілого необхі­дно доставити в тепле місце і надати йому допомогу: зняти мокрий одяг, енергійно розтерти тіло (до почервоніння шкіри), напоїти гарячим чаєм. Ні в якому разі не алкоголем – це може призвести до летального результату!

Однак найуспішніша риболовля буває саме на «першольодку». Вудку для цього дійства необхідно обирати особливо принципово. Вона повинна добре вкладатися в долоню і бути досить легкою, з нетеплопровідного матеріалу, оскільки рибалити часто доводиться, тримаючи її голою рукою. Можна, звичайно, ловити в рукавицях, але приблизно з таким же успіхом, як у рукавичках грати на роялі.

Гарна зимова вудка – це наче продовження руки рибалки, тонкий інструмент. Після багатьох років практичного лову на водоймах приходять до одного типу вудки, званої рибалками «балалайкою». Це плід геніальної фантазії одного з відомих московських рибалок. «Балалайка» – найбільш універсальна і годиться для лову як на мілководді, так і на глибині. У її рукояті захована котушка, яка значно розширює можливості рибалки, дозволяючи йому швидко і точно міняти спуск, мати достатній запас жилки. Корпус вудки добре ковзає по льоду та снігу, коли рибалка тягне її за жилку, переходячи від лунки до лунки, або відкидає її при виважуванні риби. Крім того, вона добре лягає в руку, тобто ергономічна.

А де ловити і на що кожен рибалка вирішує для себе сам. Хоча завжди можна поцікавитися у спеціалізованих магазинах, на що і де клює найкраще. Вдалої риболовлі!

Тарас ВЛАДИЧУК

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.