Безробітні взяли під опіку… парк

Декабрь 21 15:07 2011

Парк у центрі Рівного – улюблене місце відпочинку жителів міста і його гостей. На жаль, нині він не такий привабливий, як був років 20-30 тому. Головна причина банальна – нестача коштів. І все ж невеликий колектив, який обслуговує паркові території нашого міста, докладає чимало зусиль, аби тут було чисто і затишно. Відчутну допомогу надають і безробітні, яких Рівненський міський центр зайнятості направляє сюди на громадські роботи.

– Із центром зайнятості ми співпрацюємо вже чимало років, – розповів директор ДКП «Міське об’єднання парків культури та відпочинку» Андрій Мощанецький. – У цьому році спільними зусиллями залучили до громадських робіт 130 чоловік. Ці люди загрібають у паркових зонах листя, підмітають, косять траву. Якщо серед них є штукатури, електрики, то залучаємо їх і до більш кваліфікованих робіт. Господарство у нас чимале, тож роботи завжди вистачає. Щороку укладаємо із центром зайнятості угоди, чітко обумовлюючи, скільки людей нам треба у тому чи іншому місяці. Наприклад, взимку роботи менше, а восени, коли багато опалого листя, додаткові руки дуже стають у пригоді. Тільки територія одного парку імені Шевченка становить 22,7 гектара, тож своїми силами тут ніяк не обійтися. З іншого боку, тримати у штаті зайвих 15 чоловік і чекати, коли вони пригодяться, щоб восени гребти листя, – цього теж не витримає ніякий бюджет.

Поцікавилась у Андрія Володимировича, чи немає нарікань на роботу безробітних, як у них з дисципліною і сумлінністю.

– У будь-якому колективі бувають різні працівники, – ділиться він враженнями. – Так само і серед людей, яких направляють на громадські роботи: є сумлінні й не дуже. Але в основному це добросовісні люди. Тож у мене претензій ніяких. З ними постійно працює наш майстер дільниці з благоустрою Ірина Гопанчук. Саме вона слідкує і за дисципліною, і за охороною праці, особливо коли йде процес вантаження сміття чи листя на автомобілі. Та що там казати, міський центр нас здорово виручає цими громадськими роботами. Ще й інвентар виділяє, рукавиці, мішки для сміття. Якби не безробітні, навряд чи вдалося б нам самотужки потягнути такий обсяг робіт. За таке партнерство на благо всіх жителів міста ми їм щиро вдячні.

У той день, коли я побувала в парку, 10 помічників, скерованих центром зайнятості, активно «боролися» з листям. Поцікавилась у них, як їм працюється.

– А чого ж не потрудитися, як гроші платять, – розповідає Василь Довмат. – Раніше працював електрозварником у жеку, а тепер ось уже три місяці стою на обліку в центрі зайнятості. Коли запропонували громадські роботи, охоче згодився. Робота не дуже важка, на свіжому повітрі цілий день. Є в нас тут і обідня перерва, і виділяють певний час на пошуки постійної роботи.

Із травня перебуває на обліку в Рівненському міському центрі зайнятості й Іван Белощук. Його останнє місце роботи – комірник у супермаркеті. Чоловіка не влаштовувала мала зарплата, тож нині він у пошуку більшого заробітку. А поки що ходить у парк на громадські роботи, які йому оплачує центр зайнятості.

– Гроші хоч і невеликі, але краще, ніж зовсім нічого, – каже Іван Васильович. –Та й самому приємно, що робиш корисну справу.

Всього у цьому році на громадські роботи в міському об’єднанні парків Рівного з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано понад 140 тисяч гривень.

Роботодавців в оплачуваних громадських роботах приваблює те, що крім виконання нагальних тимчасових робіт вони мають змогу підібрати собі працівника, у тому числі й на дотаційне робоче місце. У такий спосіб працевлаштовані в міському об’єднанні парків культури і відпочинку адміністратор і електрослюсар. Останній працював тут на громадських роботах. До нього придивилися, побачили, що сумлінний, відповідальний працівник, і запропонували постійне місце роботи. До речі, свого часу і директор Андрій Володимирович теж працював на дотаційному робочому місці.

– Андрій Мощанецький – один із тих роботодавців, з якими легко знайти спільну мову і разом зробити добру справу, – стверджує заступник директора Рівненського міського центру зайнятості Сергій Повальчук. – Наше партнерство взаємовигідне, бо ми залучаємо людей до тимчасової зайнятості, даємо їм можливість поповнити сімейний бюджет. А Мощанецькому такий трудовий ресурс допомагає підтримувати чистоту в паркових зонах міста. Це хороший приклад того, як можна використовувати можливості служби зайнятості й заодно ефективно втілювати в життя соціальні проекти.

Тетяна КОЖАН

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.