Самовільні жертви інтернету

Декабрь 15 09:21 2011

Прочитала в газеті крик душі читачки про так зване шоу пузатих мам і не змогла промовчати про ще один схожий привід для загальної тривоги.

Якби ж то такими шоу і закінчувалося те недоречне хизування. Якщо тверезо подумати, то хіба для нас, таких розумних, але немудрих, таких цивілізованих і водночас безпорадних, мало випробувань на початку третього тисячоліття? Та здебільшого ми самі собі їх спричинюємо і, відповідно, страждаємо. І все через те, що не зважаємо на Закон Божий. Найбільш боляче, що робимо це свідомо ще й своїм щой­но народженим дітям…

Йдеться про ніби й невинний факт виставляння новонародженого немовляти і породіллі в інтернеті. Це ж треба до такого додуматися?! Ще недавно переживали, щоб бодай хто-небудь якось не так не подивився на немовля. А тепер, будь ласка, поспішаємо самі розмістити фотографію на загальні оглядини.

Самі творці інтернету називають його світовим павутинням. Звичайно, це досягнення і благо цивілізації. Але користуватися ним треба правильно і вміло. Ну навіщо ця новітня пошесть? Бо так модно?

Не зайве нагадати, що робота з цим монстром цивілізації негативно впливає на дорослий, сформований організм, і це доведено вченими. Що вже казати про дітей, котрі й так із кожним роком народжуються все кволіші.

Задумаймося хоча б над таким фактом. Співзвучна назва оболонки мозку – павутинна (arachnoidea ence­phali). Звідси назва її захворювання з латинської – арахноїдит, основним симптомом котрого є сильний головний біль. Може, у них, бідненьких, справді болить голівонька, коли після такого «сюрпризу» вони безпричинно кричать день і ніч?

Першою реакцією молодих батьків, наляканих дивною поведінкою дитини, зазвичай є звертання до екстрасенсів з їхніми методами лікування, в тому числі викачуванням яйцями. Та не випадково у Біблії міститься строга засторога щодо звертання до чарівників і ворожбитів, бо це ще більше занечищує душі людські, особливо беззахисні й ніжні дитячі, з плачевними наслідками для них.

Галина БАРАБОЛЯ, сімейний лікар

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.