Надцять терапійок для Петриків і Надійок

Декабрь 15 11:20 2011

працюють на благо їхнього здоров’я в кращому дошкільному закладі освіти Рівного та області – яслах-садку № 43 «Росинка»

Даша любить смачний чай, Женя – солодкий, а Стасові подобаються всі чаї, які за приписом лікаря їм готує в фітовітальні медсестра Оксана Трохимчук.

У «Росинці» турботу про здоров’я своїх вихованців вважають найважливішою працею. Бо тут як девіз сприйняли слова педагога Василя Сухомлинського про те, що «від життєрадісності, бадьорості дітей залежить їхнє духовне життя, світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра в свої сили».

Більшість із нас, коли йдеться про чергову сезонну епідемію грипу та різних застуд, до неї виявляються неготовими. Але зовсім не так у «Росинці»: до епідемії тут, можна сказати, завжди напоготові. Бо цей до­шкільний навчальний заклад – один із трьох у місті, призначених для ослаблених, хворобливих дітей. Та до цього свого статусу садок прийшов не зразу.

– Проаналізувавши стан захворюваності малюків і її причини, свого часу наш педагогічний колектив визначив основну мету своєї діяльності – зміцнення фізичного, психічного, морального і духовного здоров’я вихованців шляхом використання інноваційних технологій, – розповідає завідувачка ясел-садка № 43 Єв­генія Мамчук. – Поступово із закладу компенсуючого типу ми стали ще й санаторним.

Хто найбільше радів появі такого дошкільного закладу, то це батьки, чиї діти часто хворіли. Ще б пак, і дітки під пильною опікою медпрацівників: не порушуючи режим дня отримують необхідні процедури, і на відвідування поліклінік не доводиться гаяти час, та й роботодавцям неабияка вигода.

Тут самотужки розробили власну систему здоров’язберігаючої, як її назвали, діяльності. По-ін­шому, переконані, й не можна, бо це ціла наука, де однією з важливих складових є нетрадиційні форми оздоровлення, так звані терапії.

У кабінет релаксації веде «стежина здоров’я». Із задоволенням походжаючи по корі, гальці, дерев’яних кругляках та солі, малюки й не здогадуються, що таким чином оздоровлюються.

Рахуючи ці терапії, які практикують у двох лікувально-профілактичних комплексах дитячого закладу (фізіотерапевтичному і водолікувальному), я спочатку загинала пальці, а зрештою взагалі збилася з рахунку. Таке велике їх різноманіття.

Серед найбільш улюблених дітьми – фіто-, фізіо-, апі-, арома-, бальнео-, спелео-, гідро-, ландшафто-, ступне- (рефлексо-), киснева, жароповітряна, синглетна, а ще музико-, дизайно-, сміхо-, казко- та інші види терапій. Малюкам байдуже до тих витіюватих назв, головне – їм таке оздоровлення за іграшку.

Завжди помітне пожвавлення у водолікувальному комплексі, де є ванни, душі, сауна, «стежина здоров’я», фітовітальня і кімната релаксації. Це треба бачити, як наввипередки поспішають діти до фітовітальні. Бо тут не тільки смачні й корисні для здоров’я чаї та кисневі коктейлі їм дають, а й улюблений мультик тим часом показують.

У фізіотерапевтичному комплексі все більш строго. Тут медичні кабінети, як у справжній поліклініці: інгаляторій, зал ЛФК, масажний кабінет. А в фізіотерапевтичному кабінеті – свої терапії: електро-, діодинамо-, УВЧ-, НВЧ-, дарсонвалізація.

Отож п’ять медсестер, які обслуговують оздоровчі комплекси, ніколи  не сидять без діла. Не дивно, що й кашлі-соплі від дітей швидко тікають. Та й особливо ніколи малюкам хворіти, бо в садочку на них щодня чекають безліч цікавих занять.

Марія КОРНІЙЧУК

write a comment

1 Comment

  1. Декабрь 15, 21:05 #1 Мик

    » фіто-, фізіо-, апі-, арома-, бальнео-, спелео-, гідро-, ландшафто-, ступне- (рефлексо-), киснева, жароповітряна, синглетна, а ще музико-, дизайно-, сміхо-, казко- та інші види терапій» . Це ж скільки треба випити, щоб так переписати медичний словник….

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.