Мене «вбили» ціни за приватизаційні погодження

Декабрь 15 09:30 2011

Дорога редакціє! Пише до вас ваш давній читач і постійний передплатник.

Змусило мене звернутися до вас по допомогу земельне питання нашої родини. Взявшись допомогти своїй доньці у приватизації земельної ділянки поблизу Рівного, я й гадки не мав, що стикнуся зі стількома проблемами, а передусім з фінансовою.

Оскільки більшість ком­пе­тентних у цій справі інстанцій розташовані в обласному центрі, то я й пішов до них. Спочатку в найближчу, приватну. Але там мене «убили» захмарними, як для простих смертних, розцінками. То я звернувся в державні. На жаль, і там мені назвали приблизно такі ж ціни, а то ще й вищі. Хіба таке можливе, що державні розцінки зрівнялися з приватними? Та ще більше вразили й обурили високі розцінки за погодження виготовлених документів. Тобто сума з їх урахуванням мала б майже подвоїтись.

Слово до діла не пришиєш. Але зі слів директора одного з приватних підприємств, що займається виготовленням документів на приватизацію, за те, щоб узгодити їх з різними інстанціями, треба викласти близько тисячі гривень. Отож якщо додати цю суму до ціни за складання проекту землеустрою та виготовлення держакта (в середньому від 1,5 до 2 тисяч гривень) – вийде 2,5-3 тисячі гривень. То де все-таки мені взяти офіційну інформацію про розцінки на приватизацію земельної ділянки? Допоможіть мені в цьому.

Чому так багато беруть різні установи за те, щоб лише погодити з ними проекти землеустрою? Диву даєшся: як може той же пенсіонер, який усе життя прожив на своїй землі, її приватизувати, зважаючи на наші мізерні пенсії і шалені ціни за приватизацію! Причому, йдеться про ділянки за межами міста, а про міську територію я вже й мовчу.

З повагою Борис ВЕЛІГУРСЬКИЙ, пенсіонер

Компетентний коментар

Роман ГРЕСЬКО, начальник управління Держкомзему в місті Рівне:

– На проектно-технічну документацію діють договірні ціни. Тому людина повинна шукати, де ця послуга коштує дешевше.

Ціни на реєстрацію, друк і видання державного акта визначені постановою Кабінету Міністрів України «Про надання адміністративних послуг»,  і відійти від них ми не можемо.

Стосовно погоджень різноманітних служб, то плата за них законом не передбачена, і в Рівному вона не береться.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.