Держава вже не дивиться на борги крізь пальці

Декабрь 15 11:44 2011

Рівнянин Микола С. бачив у житті всяке, та на таке й не сподівався. Автоінспектор, який зупинив його біля поста ДАІ, запропонував Миколі віддати ключі від машини і документи, бо на машину наклала арешт виконавча служба й оголосила авто боржника в розшук. Жодного непорозуміння не виникло: склали акт, протокол, і недешева іномарка відправилася на штрафмайданчик. Тепер у неї новий власник. А грошей від продажу авто майже вистачило, щоб погасити борги за роками не плачену комуналку: опалення, квартиру, газ, воду та за прострочений споживчий кредит. Хоча в історії міг би бути й не настільки сумний кінець. Миколу підвела звичка брутально не платити за комунальні послуги.

– Із початком опалювального сезону в нас побільшало справ щодо боржників за комунальні платежі, особливо – за тепло, – розповідає Наталія Лавор, заступник начальника відділу державної виконавчої служби міського управління юстиції. – Із «заощадливими» споживачами судяться жеки, газовики, енергопостачальники. Суди виносять рішення. Ми ж мусимо стягнути борги за рішеннями судів.

Як уникнути великих неприємностей, якщо суд визнав вас боржником?

Після відкриття виконавчого провадження державний виконавець надає боржникові можливість самостійно виконати рішення суду в термін до 7 днів. Лише потім буде розпочато примусове виконання рішення зі стягненням виконавчого збору в розмірі 10% від суми боргу та витрат на виконавчі дії.

– Якщо є можливість, – переконує Наталія Петрівна, – краще за­платити відразу.

Інакше державний виконавець винесе постанову про арешт майна боржника, тобто заарештує автомобіль, квартиру, оргтехніку, земельну ділянку, банківські рахунки або інше майно. В подальшому майно продадуть, а кошти спрямують на погашення боргу. У разі відсутності майна у боржника державним виконавцем стягнення звертають на заробітну плату, пенсію та інші доходи. Тих, хто має борги, які визнав суд, можуть обмежити в праві виїзду за кордон. Уже чимало туристів-неплатників, які спробували проігнорувати постанови про стягнення, повернулися додому просто з прикордонного переходу та ще й без закордонного паспорта. Щоб уникнути таких сюрпризів, краще платити за квартиру вчасно.

Раніше держава дивилася крізь пальці на давню українську традицію платити за комуналку в останню чергу. Тепер кожному з нас доведеться змінити своє ставлення до квартирних боргів. А от особисто переконуватися в серйозності намірів державних виконавців щодо стягнення комунальних боргів, які підтвердив суд, не варто.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.