БТІ: черги відміняються

Декабрь 15 10:49 2011

Рівненське міське бюро технічної інвентаризації останнім часом щодня приймає до трьохсот громадян із різних проблем, які уповноважена вирішувати установа. Це в п’ять разів більше відвідувачів, ніж було до ажіотажу, викликаного повідомленням про те, що з 1 січня 2012 року реєстрацію договорів купівлі-продажу, успадкування, дарування нерухомості буде оформляти нова структура при Міністерстві юстиції – Укрдержреєстр. Люди не стали чекати нових порядків, які можуть затягнути вирішення їхніх питань, а пішли в черги до БТІ, щоб встигнути провести операції з нерухомістю за старою схемою.

У прийомний вівторковий день у черзі до начальника МБТІ Тетяни Давидчук збирається щонайменше півсотні відвідувачів. Так було і цього вівторка, хоча з минулої п’ятниці стало відомо, що ситуація має стабілізуватися, бо реорганізацію установ БТІ відклали до 1 січня 2013 року.

Чому вирішено зробити цей крок назад? Коментуючи становище, яке склалося навколо БТІ, Тетяна Давидчук повідомила, що 9 грудня їхній колектив дізнався про перенесення термінів щодо реєстрації прав власності на нерухоме майно, яке сьогодні здійснюють БТІ, з 1 січня 2012 року на 1 січня 2013 року. Такі зміни внесла до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» Верховна Рада України. «Закон ще має підписати Президент, але послаблення вже відчутні, – зауважила Тетяна Олександрівна, – й ми сподіваємося, що люди заспокояться, а робота нашої установи ввійде у звичний ритм.

Деякі БТІ вже з грудня навіть не приймали заяв на реєстрацію. У Рівному цього не було. Ми працювали й працюємо в напруженому режимі, але в допомозі людям не відмовляємо, ретельно виконуємо їхні замовлення».

Хоча за час, поки влада готувала зміни, що мали змінити роботу БТІ з нового року, на думку Тетяни Давидчук, у засобах масової інформації було багато публікацій, дискусій, які паплюжили БТІ, зокрема Київське. Проте довіра людей до цієї структури не зменшилася. Про це свідчить і позавчорашній прийом громадян, який провела Тетяна Давидчук. Мешканці Рівного зверталися з проханням допомогти в різних життєвих ситуаціях, що складаються з нерухомістю.

– Найбільше людей, – розповіла Тетяна Олександрівна, – приходило з проханням допомогти вирішити сімейні спори з розподілу майна між батьками і дітьми, оформити документи на виділення частки спадщини чи житла в приватизованій квартирі. Це неординарні ситуації, в яких опинилися люди. Здебільшого вони викликані тяжбами серед рідних людей – батьків із дітьми чи інших близьких родичів між собою. Як не прикро, але люди вдаються до незаконних дій, аби лишень обдурити ближнього. Начальник міського БТІ консультувала відвідувачів, які документи потрібно донести  для вирішення питання, а в окремих випадках радила звертатися до суду. Приходили на прийом старі, хворі, які можуть потрапити в тенета шахраїв і залишитися без даху над головою. Ці проблеми з розряду найскладніших. Зверталися люди за допомогою у вирішенні земельних питань.

– Тобто працюєте ви сьогодні за звичними для вас проблемами, але в напруженому ритмі, – звернувся наш кореспондент до Тетяни Давидчук. – А які функції від БТІ мають забрати?

–  Ми очікуємо зміни, які відтепер уже відкладають на рік, проте конкретизувати ці зміни ще не можемо. Хочу лише зауважити, що нинішні БТІ – це комунальні підприємства, створені місцевими органами влади і їм підпорядковані. Наші головні функції – інвентаризація об’єктів, реєстрація прав власності, експертна оцінка нерухомості й видача документів, без яких не можна провести жодну операцію з нерухомістю. БТІ ще й архівоутримувачі. Вся важлива інформація зберігається  на наших паперових носіях. На мою думку, перенесення введення термінів реєстраційної системи на 1 січня 2013 року буде на користь і колективам БТІ, і новим структурам, які для цього створюються, і всім українцям.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.