Аукціон провести — не проблема, от тільки покупців нема

Декабрь 15 10:02 2011

Цього разу наші читачі розпитували все, що їх цікавить про комунальну власність міста, начальника управління комунальною власністю міськ­виконкому Наталію ПОЛІЩУК.

Василь Петрович, пенсіонер:

– У нас в місті, здається, вже все продано-перепродано в приватні руки. Хіба ще є якась комунальна власність, крім житлових будинків? Якими саме об’єктами чи землею займається ваше управління?

– Справді, в місті починаючи з 1992 року приватизовано вже багато нежитлових приміщень і продано земельних ділянок несільськогосподарського призначення. Згідно з рішеннями Рівненської міської ради всього було приватизовано 744 об’єкти комунальної власності та продано 556 земельних ділянок несільськогосподарського призначення.

Управління здійснює приватизацію нежитлових приміщень шляхом викупу орендарями, які в установленому законодавством порядку за згодою орендодавців за власний рахунок здійснили невід’ємні поліпшення орендованого майна (тобто такі, які неможливо відокремити від орендованого майна без заподіяння йому шкоди) на суму більш як 25 відсотків від балансової вартості такого майна. Є об’єкти, які пропонується приватизувати шляхом продажу з аукціону.

Що ж стосується земельних ділянок, то наше управління займається продажем земельних ділянок несільськогосподарсь­кого призначення, на яких розташовані об’єкти нерухомого майна, що перебувають у власності юридичних та фізичних осіб, і продажем на аукціоні визначених Рівненською міською радою вільних від забудови земельних ділянок, а також прав на них.

Антоніна, домогосподарка:

– Іноді в газетах можна прочитати оголошення про відбір експертів для оцінки того чи іншого майна. Розкажіть, як саме цей процес відбувається, яким вимогам має відповідати експерт, щоб працювати з комунальним майном?

– Під час відбору експертів для проведення оцінки нерухомого майна з метою подальшої передачі його в оренду управління комунальною власністю керується «Положенням про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності та виконавців робіт із землеустрою», затвердженим наказом Фонду державного майна України. Вимоги, яким має відповідати оцінювач, визначені Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність».

Так, оцінювачами можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які склали кваліфікаційний іспит і отримали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача відповідно до вимог згаданого закону. Критеріями відбору експертів є: вартість виконання робіт з оцінки майна; кількість і кваліфікація оцінювачів, які перебувають у штаті суб’єкта оціночної діяльності; досвід учасника конкурсу з оцінки майна; кількість конкурсів, у яких учасник брав участь, та кількість перемог у цих конкурсах; кількість звітів про оцінку майна, виготовлених учасником конкурсу, тощо.

Надія Іванівна, пенсіонерка:

– У багатьох поліклініках деякі медики і головні лікарі мають і приватні кабінети. Цікаво, чи вони платять за оренду тих приміщень, у яких надають платні послуги, чи працюють просто так? А якщо платять, то куди йдуть ці гроші?

– Розміщення суб’єктів господарювання, що діють на основі приватної власності і провадять господарську діяльність з медичної практики, у медичних закладах міста можливе винятково шляхом укладення договорів оренди. Орендна плата за такими договорами надходить медичному закладу, в якому орендується приміщення.

Василь С., рівнянин:

– Колись на майданчику біля коледжу економіки та бізнесу на вулиці Київській планували зробити трояндову алею, але там і досі пустир із травою. Чи буде ця ідея доведена до кінця? І кому належить та земля, хто за неї відповідає? Чи ви якось контролюєте те, що роблять із міською землею ті, хто її орендує або викупив?

– Вказана земельна ділянка біля коледжу економіки та бізнесу на Київській була продана на конкурсі в 2003 році товариству з обмеженою відповідальністю БААС. Однією з умов конкурсу справді було створення квіткового бульвару. Інформації про те, кому належить ця земельна ділянка і чому власник не виконав умови конкурсу, в управлінні нема. До компетенції нашого управління не входять питання щодо оренди землі та контролю за її використанням.

Сергій Іванович, службовець:

– Розкажіть, будь ласка, скільки аукціонів із продажу комунального майна і землі відбулося в Рівному цього року. Скільки грошей вдалося виручити і що саме продали найдорожче? На які об’єкти найбільший попит? На що витратили гроші, зароблені на аукціонах? Колись читав у газеті, що бізнесмени, які виграли на торгах право на викуп того чи іншого майна, відмовлялися від покупки, бо не стало грошей через кризу. Чи буває таке й тепер?

– Очевидно, криза вплинула й на ситуацію в нашому місті. Бо хоча в цьому році аукціони і організовувались, проте, на жаль, не вдалось провести жодного аукціону через відсутність заявників.

Антон, тимчасово безробітний:

– Торік у місцевих газетах багато писали про бункер Коха, що біля крає­знавчого музею. Нібито там якийсь ресторан планували зробити чи щось подібне. Потім я чув, що там парковку хотіли зробити. Але останнім часом про нього не пишуть. Як тепер справи з тим підземеллям? І взагалі кому належить той бункер? Може, там краще було б музей організувати?

– Цей бункер справді був переданий в оренду юридичній особі для розміщення офісу. На цей час договір оренди розірваний, отже, цей об’єкт перебуває в комунальній власності міста. З метою прийняття рішення щодо подальшого ефективного використання бункера організовується робота з його обстеження, після чого будуть прийняті відповідні рішення.

Василь Миколайович, рівнянин:

– Чув, що назріває скандал із партіями, які орендують приміщення в Народному домі. Нібито їх мають звідти виселяти. Невже там зроблять ще один комерційний центр із торговими точками? Що буде з Народним домом?

– Скандалу ніякого немає. За використання нерухомого майна, що є комунальною власністю міста, для розміщення політичних партій встановлена річна орендна ставка в розмірі чотири відсотки від експертної оцінки майна. Для тих партій, які отримали три і більше відсотків голосів на місцевих виборах до міської ради, встановлена ставка у розмірі один відсоток. Тобто тим партіям, які орендують приміщення в Народному домі, але на виборах 2010 року не набрали 3 відсотки голосів, розмір орендної плати переглянуто відповідно до чинного законодавства.

На цей час підстав для дострокового розірвання договорів оренди, які укладені з політичними партіями та громадськими організаціями в приміщенні на вулиці Симона Петлюри, 1, немає.

Розпитували Людмила МОШНЯГА і Наталія КОРКОШ

P.S. Тим читачам, які звернулися до Наталії Поліщук щодо ремонтів у їхніх будинках чи під’їздах, вона порадила адресувати ці питання до управління житлово-комунального господарства, яке й повинне ці проблеми вирішувати.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

2 комментария

  1. Декабрь 15, 10:42 #1 Nex

    Бо все путяще вже розпродали, а вірніше роздали наближеним за безцінь. а тепер намагаються здерти великі гроші за нікчемні об’єкти!

    Reply to this comment
  2. Декабрь 15, 21:10 #2 Мик

    «З метою прийняття рішення щодо подальшого ефективного використання бункера організовується робота з його обстеження, після чого будуть прийняті відповідні рішення». — Яка чудова і милозвучна українська мова….

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.