14 грудня православні рівняни відзначають День святого Наума

Декабрь 14 11:10 2011

Сьогодні, 14 грудня, православні вшановують пророка Наума. За народними віруваннями, він є покровителем розуму, знань та доброчинства . У давні часи батьки відводили дітей до школи саме в цей день, бо «Пророк Наум наведе на ум».
Приготування до школи були справжнім обрядом. Напередодні Наума батьки відвідували учителя і домовлялись про оплату: за науку сина чи дочки потрібно було забезпечити вчителя дровами на зиму, обдарувати салом чи ковбасами на Різдвяні свята. Увечері до дому майбутньго учня з букварем приходив батько хресний, щоб заучувати з дитиною перші літери. Посеред хати ставили пісну діжку, застеляли її кожухом і гість, взявши ножиці, підстригав хрещенника – «щоб добре в голову лізла наука». А господиня тим часом готувала пшоняну кашу на ознаку доброго навчання. Відправивши дитину до школи, батьки зверталися з молитвою до святого Наума, щоб наука добре дітям давалася: «Батюшка Наум, виведи синка на ум».
Хоч згодом терміни навчання і були перенесені, давню традицію і досі вшановують. У Рівненській ЗОШ №4 вже кілька років поспіль до Дня святого Наума першокласникам влаштовують свято «Сто днів у школі». В урочистій атмосфері школярики показують, чого вони вже навчились, а також куштують традиційну пшоняну кашу.
— Ми українці маємо не забувати звичаїв наших предків, адже вони надзвичайно мудрі, — розповідає класний керівник 1-Б класу ЗОШ№4 м. Рівного Світлана Боровець. – Ось і цього року влаштували у школі свято до Дня святого Наума з піснями, танцями, частуванням традиційною кашею, щоб не лише показати батькам здобутки першокласників, а й розповісти дітям про покровителя їхньої щоденної науки. Віримо, що під опікою святого Наума наші вихованці зростатимуть мудрими й добрими.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.