Чорнобильці поминають і борються

Декабрь 14 14:21 2011

Учасники ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Володимир Майоров і Володимир Джус

Кошиками живих квітів, які принесли до пам’ятного знака представники громадського об’єднання «Союз Чорнобиль України», керівництва МНС, а також міської і обласної рад, вшанували вчора і мертвих, і живих, і ненароджених жертв Чорнобильської катастрофи.

– Якби я знав, що робота в зоні так ось мені обернеться, б не поїхав би туди, навіть під дулом пістолета, – каже Володимир Майоров, учасник ліквідації наслідків аварії в Чорнобилі. – Був здоровим, як бик, а після Чорнобиля посипалися болячки – серце, ноги, цукровий діабет. Півроку пролежав паралізований, думав, що вже не підведуся.

Він двічі приїжджав працювати у зону: 3 дні пробув там у 1986-му і 31день – у 1987 році. Пан Володимир – водій, підвозив до пошкодженого енергоблока робітників. Возив і в’язнів – їх теж не оминула можливість спокутувати гріхи в радіоактивному чистилищі. Інвалід другої групи, він отримує нині дві з половиною тисячі гривень пенсії. На ліки щомісяця витрачає півтори, все інше – на комуналку.

Його друг Володимир Джус, теж інвалід другої групи, донедавна мав аж 1070 гривень «чорнобильської» пенсії. Тепер перейшов на пенсію за віком – вийшло на 600 гривень більше.

– А я би поїхав туди ще раз, – посміхається він. – Якби тоді всі відмовилися, хто б законсервував станцію? Закидало би радіацією всю Україну!

Нині влада стверджує, що більшість пільговиків-чорнобильців – «липові». А тому й пільги урізали всім. Навіть суди, кажуть ліквідатори, вже відмовляються приймати від них позови про повернення гарантованих законом виплат. Але надія помирає останньою. Тож ліквідатори і потерпілі пишуть тепер позови до міжнародного трибуналу в Гаагу. Вочевидь, люди відстоять свої права, бо кажуть, що боротимуться до останнього. Та чи доживуть до виносу вердикту справжні ліквідатори, ті, хто схопив коло станції дозу через край?

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Декабрь 15, 08:39 #1 Sider

    Що багато липових чорнобильців, — це факт. Але зав це треба брати за ж…у тих, хто ті липові документи дає. І, звичайно ж, не безплатно.

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.