Усі проблеми в ЖБК «Маяк» вирішують гуртом

Декабрь 14 10:46 2011

Одна велика дружна сімя мешкає в будинку №10 на вулиці Білякова. Так можна сказати про мешканців цієї п’ятиповерхової будівлі. Всі питання та проблеми вони вирішують разом, пліч-о-пліч працюють на добробут двору і будівлі, в якій живуть.

Мені дуже пощастило з мешканцями нашого будинку, ділиться своїми враженнями про рідний дім голова правління ЖБК «Маяк» Іда Коржова. – Це інтелігентні, красиві, культурні, працьовиті люди. З ними приємно вирішувати будь-які справи, адже кожен у міру своїх можливостей відгукується на прохання про допомогу. У нашому будинку панує чудова атмосфера. Про великі конфлікти ми забули, а якщо й трапляються якісь дрібні неприємності, ми їх спільно вирішуємо, враховуючи інтереси кожного.

Знайшовши спільну мову з усіма мешканцями, отримавши їхню підтримку та розуміння, Іда Іванівна ось уже кілька останніх років успішно вирішує пов’язані з будинком проблеми.

Наш кооперативний будинок зведений у 1968 році. Поки він був новим, ми жили і горя не знали. Але з часом все змінюється. І от після років безтурботного життя почали виникати проблеми, розповідає Іда Коржова. – Саме через дірявий дах я стала головою нашого житлово-будівельного кооперативу. Адже в моїй квартирі просто-таки лив дощ, і з цим негайно потрібно було щось робити. Вода текла по стінах, почав з’являтися грибок. Вісім років тому ми частково усунули цю проблему, зібравши гроші на ремонт зливної системи, але всіх проблем це не вирішило. Відтак цього року ми взяли участь у Муніципальній програмі із врядування та сталого розвитку. На наш проект капітального ремонту даху з міського бюджету виділили 150 тисяч гривень. Ще 40 тисяч зібрала громада. Одна з рівненських фірм, яка й виграла тендер на ремонт даху, оцінила свою роботу в суму 171 тисяча гривень. Але навіть і цих грошей ми повністю не використали. Так економили, що роботи обійшлися нам у 161 тисячу гривень. За ці кошти змогли відремонтувати половину даху. Тому наступного року знову збираємося брати участь у муніципальній програмі, щоб довести справу до кінця.

Із муніципальною програмою сталого розвитку мешканці Білякова, 10 знайомі не вперше. Завдяки їй у будинку зробили капітальний ремонт опалювальної системи, системи водопостачання і водовідведення. Адже за роки експлуатації труби поржавіли і часто рвались. Тепло в трубопроводах не зберігалося. А після ремонту умови проживання в будинку значно поліпшилися. Мешканці почали менше хворіти, у квартирах стало тепліше, а витрати на опалення зменшилися. Отож перемінами, які відбулися, залишилися задоволені всі.

Ми працюємо для того, щоб нашій громаді добре жилося. Приємно, що всі люди підтримують актив будинку в цій справі, каже голова ЖБК. – Ми самі за графіком прибираємо у своїх під’їздах. Спільно прибирали й двір. У нас 5000 квадратних метрів прибудинкової території. Дерев багато, а цієї осені стільки листя нападало! Коли взялися до роботи, назбирали більш як 50 куп. Працювали п’ять годин не покладаючи рук. А потім ще три дні не могли машину знайти, бо всі, що траплялися, не вміщували це листя. Всім, хто працював, заплатили гроші, бо, вважаю, кожна праця має бути оплачена. Відтак люди отримали і матеріальну винагороду, і моральне задоволення від спілкування із сусідами.

Задоволена співробітництвом з мешканцями житлово-будівельного кооперативу й міська влада.

Наша співпраця розпочалася в 2008 році, розповідає заступник міського голови Сергій Васильчук. Тоді заасфальтували прибудинкову територію, встановили дитячий майданчик. У 2009 році реалізували проект із ремонту системи опалення. В 2010-му замінили систему водопостачання. Цього року відремонтували половину даху. Тому для нас буде справою честі з часом повністю завершити всі роботи. Це один із будинків, який ми любимо, бо тут живуть небайдужі люди, які гуртом дбають про свій дім. За умови його підтримки, належного фінансування цей будинок може стати зразковим. Тоді люди переконаються, що, коли дбати про свій дім, можна забезпечити й комфортні умови для проживання в ньому.

Марина ФУРС

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.