Студенти їздитимуть за півціни в 2012 році

Декабрь 14 09:35 2011

Дешевшими місячними проїзними квитками на тролейбус зможуть користуватися наступного року учні і студенти рівненських вишів. Різницю ціни покриватимуть з міського бюджету. На це мають віднайти майже 200 тисяч гривень. Відповідне рішення ухвалив у вівторок міськвиконком.
Учні і студенти рівненських вишів уже не перший рік користуються пільгою на проїзд у міському електротранспорті. Якщо раніше вони купували разовий квиток за півціни, то цього року систему надання пільги змінили. Тепер учням і студентам запропонували проїзні квитки на місяць, так само за півціни. Щоправда нова система почала діяти лише з квітня, спочатку наданою можливістю користувалося небагато молоді. Зрештою за два останні місяці 2011 року ця цифра трохи перевищила 400. Загалом же за рік з міського бюджету на забезпечення названої пільги витратили більше 60 тисяч гривень. А наприклад, у 2009-2010 роках тролейбусному підприємству виділяли більш ніж по півтора мільйони гривень на відшкодування пільгового перевезення студентів і учнів.
– Колись політики нарікали, що завеликі гроші переводяться на тролейбусне управління, тепер же пільга надається прозоро, – прокоментував ситуацію начальник управління транспорту і зв’язку Віталій Миронюк. – Сподіваємося й наступного року працювати за тим же принципом. Тобто студент зможе купити проїзний не за 80, а за 40 гривень. Враховуючи те, що пільга надається 10 місяців, на її забезпечення буде потрібно 160-200 тисяч гривень.
Водночас один із членів виконкому Роман Денисюк запропонував повернутися до старої моделі надання пільги на проїзд студентам і учням. Мовляв, так будуть захищені інтереси всіх молодих людей, які навчаються. Однак, цю пропозицію ніхто з членів виконкому не підтримав, адже це передбачає більші витрати бюджетних коштів. Натомість проголосували за збереження системи надання пільг на проїзд учням і студентам, яку започаткували у 2011 році.

Наталія КОРКОШ

write a comment

1 Comment

  1. Декабрь 14, 13:44 #1 Роман Денисюк

    У Львові також є багато проблем, але гроші вони витрачають більш правильно. Тому і піклуються про студентів (0,60грн разовий та близько 30грн. місячний). А в нас, побачите, тенденція набере обертів на наступні роки (на 2011р.відміна разових, перехід на місячний формат оплати;на 2012р. 40 грн. місячна плата за виключенням липня та серпня,)що пільги будуть скорочуватися. Такі не грамотно витрачені кошти як наприклад асфальтування майже нової дороги та тротуарів біля Лагуни є підтвердженням «господарської економії» коштів. Хомко також пообіцяв, що в 2012р. куплять чотири «нових» тролейбусів. Побачим чи стримає своє слово…

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.