Співаючі янголи знову злетяться до нашого міста

Декабрь 13 12:10 2011

Галина Усік, директорка фірми «Рівне Бурштин» – головного мецената конкурсу, подарує по такій бурштиновій нотці кожному конкурсантові

Всеукраїнський дитячо-юнацький конкурс української музики «Бурштинові нотки» Рівне прийматиме вже вдруге. Виступи відбіркового туру професійне журі слухатиме завтра в другій дитячій музичній школі, фінальний тур і гала-концерт відбудуться в суботу.

Про це журналістів місцевих ЗМІ повідомили на прес-конференції заступник міського голови Галина Кульчинська, начальник управління культури і туризму Роман Гриценюк і незмінний директор конкурсу Валерій Марченко.

– Найбільшим успіхом організаторів «Бурштинових ноток» можна вважати вже те, що рівненський конкурс із самого початку став потрібним і популярним, а відтак відбудеться і вдруге, – задоволена Галина Кульчинська. – У цьогорічному конкурсі візьмуть участь 560 юних інструменталістів і вокалістів із 18 областей України, торік у конкурсі виступили 330 дітей із 16 областей. Діти не лише виступатимуть. Кожен зможе відвідати ювелірне виробництво, де поліський камінь набуває неповторної краси, сходити до зоопарку, краєзнавчого музею, на екскурсію містом. Міська влада розв’язала й проблему розміщення конкурсантів, їхніх батьків, педагогів і концертмейстерів. Шкода лише, що центральним телевізійним каналам ідея популяризації дитячого мистецтва здалася нецікавою. Суми, які вони забажали за трансляцію конкурсу, не по кишені організаторам. Місто ж додало до бюджету конкурсу лише 40 тисяч гривень. Їх витратять на афіші й проспекти, проїзд, розміщення та харчування членів журі, а також на оренду театру на час гала-концерту.

Головним символом «Бурштинових ноток», як і торік, залишається «Співочий янгол» Леоніда Гринбокого. Зворушливу керамічну статуетку янголятка з бурштиновою вставкою-ноткою отримають володар гран-прі та по три переможці в кожній із номінацій конкурсу. А кожен з учасників повезе додому вже традиційний бурштиновий медальйон – блискучу золотаву нотку із теплого поліського каменю – символ нашого чарівного краю, української музики та гостинності рівнян.

Сергій СНІСАРЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.