Ще не мер, але вже вчусь

Декабрь 08 10:31 2011

Студентка-відмінниця РДГУ Ірина Панчук «приміряла» крісло міського голови. Ще трішки завелике, але сподобалось.

Керівниками не народжуються. Мистецтву керувати треба вчитись, у тому числі й під час таких акцій, яка відбулася в Рівному позавчора, коли на один день дублерами міських керівників стали 29 студентів рівненських вищих навчальних закладів.

На молодь нарікали у всі часи, і наш – не виняток. Проте треба визнати очевидне: молодь, як і люди старшого покоління, є різна. Багато нинішніх молодих людей уже знають і вміють більше за своїх попередників і мають чіткі перспективи та плани щодо свого подальшого життя й здорові амбіції для досягнення чітко поставленої перед собою мети. Це приємно усвідомлювати, бо такі знання вселяють у покоління, яке нині порядкує в країні, оптимістичне переконання: ті, хто прийдуть після нас, – кращі за нас, отже, вони зуміють досягти більше за нас.

Мені, працюючи у відбірковій комісії, пощастило побачити і почути всіх претендентів, які захотіли провести один день із керманичами міста в рамках акції, оголошеної під час відзначення цьогорічного Дня студента. Надати перевагу одному претендентові перед іншим було дуже складно, бо всі студенти, які подали заяви на участь в акції, були гідними кандидатурами.

Ось вона, уся компанія дублерів керманичів міста. Фото на згадку з міським головою Володимиром Хомком.

Особливо ускладнювалося завдання відбору, коли на одне місце претендували одразу півтора десятка молодих людей (такого рівня конкурс виник на місце міського голови Володимира Хомка та його заступниці з гуманітарних питань Галини Кульчинської). Справили дуже хороше враження всі 82 претенденти, то що вже казати про відібраних?

Шостого грудня нам вдалося поспілкуватися з де­кількома дублерами на їхніх «робочих» місцях і зайвий раз переконатися, що вибір конкурсна комісія зробила правильний. Дублери і вникали у справи, і розпитували про все досі їм невідоме і навіть пропонували власні рішення.

Ірина Панчук, студентка-четвертокурсниця РДГУ, яка вивчає біологію і буде біологом у третьому поколінні услід за своїми бабусею та мамою, не приховує свого захоплення від того, що їй вдалося стати дублером міського голови, і вдячності рідним кураторам і деканату за те, що дали їй відповідну рекомендацію. Разом з тим вона вражена різноплановістю і різноманітністю тих сфер життя міста, які потребують втручання і пильної уваги міського голови.

– Ми, – поділилась вона враженнями, – побували на спортмайданчиках, які розбудовуються поруч з парком Шевченка та в парку «Просвіти». Ще їздили на те місце поруч зі стадіоном, де створюється скейт-парк. Були на оновленій вулиці Мельника, де робиться розмітка на свіжому асфальті. Потім прийняли трьох відвідувачів. А тепер їдемо у два ОСББ, щоб прийняти рішення по тих проблемах, які у них виникли. Мені дуже подобається, як Володимир Євгенович вникає у всі питання і знаходить рішення. Думаю, що самостійно, принаймні спочатку, я б з ними не справилася. Але сьогодні я отримала безцінний досвід, а разом – переконання, що коли проголосувала за міського голову Володимира Хомка, то зробила правильно.

Мирослав Попадинець, четвертокурсник МЕГУ, вивчає інформатику і у своєму приватному навчальному закладі є одним з чотирьох студентів, які отримують державну стипендію. А ще він одночасно з навчанням підзаробляє одразу на трьох роботах, отже, утримує себе сам. У «День з керманичами міста» він дублював начальника управління бюджету і фінансів Віктора Шульгу і цілком певен, що здобув найцікавіший з усіх дублерів досвід.

– Я навіть не уявляв собі, що фінанси – це настільки цікава річ. Адже від них залежить абсолютно все, що є в місті. Я взяв участь у нарадах, які проводив Віктор Олексійович з питань фінансування закладів культури, зоопарку. І зрозумів, що це управління – ключове для того, аби все в місті працювало як слід.

Віктор Шульга, якого дублював Мирослав Попадинець, дублером також задоволений:

– Серйозний хлопець. Справив хороше враження, бо видно, що хоче вникнути в суть питань. Відразу вивчив структуру і функції управління. Питання задає влучні, по суті. Мені завжди подобались люди, які прагнуть щось робити, дізнаватися більше. Мирослав – із таких.

Олег Онофрійчук, четвертокурсник МЕГУ, який набуває тут спеціальність «фінанси і кредит», дублював заступника міського голови з економічно-со­ціального блоку питань. Він переконаний, що:

– Одного дня дуже мало, хоча все одно це неоціненний досвід. Точка зору на роботу влади в мене за цей один день докорінно змінилася. Виявляється, заступник мера не в кабінеті сидить. Ми з ним побували і на даху, і в підвалі у тих будинках, де реалізується муніципальна програма сталого розвитку.

У кожного з 29 студентів, дублерів керманичів нашого міста є свій дуже цікавий досвід цього дня 6 грудня, який вони провели у статусі дублерів міської влади. Вчора, отримуючи з рук очільника міста сертифікати, що засвідчують цю подію, окремі з них цим досвідом по­ділилися. А сам міський голова Володимир Хомко висловив думки і враження про дублерів свої та тих міських керманичів, яких студенти дублювали.

– Це розумні, серйозні, інтелектуально підготовлені молоді люди. Я порівнюю їх зі своїм поколінням і бачу, що вони розумніші за нас. Усі вони – члени нашої міської громади, і мені дуже важливо, щоб, як члени громади, вони розуміли, що у нас в громаді робиться і як робиться. Щоб громада була дієздатною, вона повинна бути політично і фінансово незалежною. Але щоб так і було, важливо, щоб громада довіряла тій владі, яку вона обрала. А то ж у нас буває, що оберуть, а потім п’ять років критикують, що влада не така. Не можна обрати, а самому залягти на диван і нічого не робити. Знаю, що ці молоді люди, які побачили роботу влади зсередини, вже мають таке розуміння.

Розійшлися, пообіцявши, що такий досвід буде продовжено і розширено. А тим часом координати толкових дублерів на всяк випадок записали. Хтозна, можливо, завтра в міській владі з’являться вакансії, то молодий резерв пригодиться.

Людмила МОШНЯГА

  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.