Швейцарці оцінювали громадянську освіту в школах Рівного

Декабрь 08 13:22 2011

Управління освіти Рівненського міськвиконкому запроваджує і розвиває громадянознавчі курси в навчальних і виховних планах. У всіх школах упродовж десяти років вивчається курс «Громадянська освіта», а в 2011-му впроваджено ще десять інших курсів. Отож було про що розповідати, що показати швейцарській делегації з проекту «Сприяння розвитку освіти для демократичного громадянства в Україні», яка перебувала в Рівному для обміну досвідом із цих проблем.

Делегацію представників Цюріхського педаго­гічного університету в складі Ганса Ротла та Руді Тоблера зустрічали насамперед у ЗОШ №25. У розмові за круглим столом їх вітали й висловлювали своє бачення розвитку та значення громадянської освіти заступник міського голови Галина Кульчинська, начальник міського управління освіти Василь Харковець і його заступник Катерина Сичик, заступник начальника управління освіти облдержадміністрації Петро Коржевський та інші освітяни. У творчій дискусії зі швейцарською делегацією вони обмінювалися досвідом роботи.

Галина Кульчинська висловила впевненість у тому, що Рівне буде включено в проект «Сприяння розвитку освіти для демократичного громадянства в Україні». «До цього спонукають його унікальна історія і досвід. Зокрема, в 1990 році, ще за часів Союзу, міська рада однією з перших була обрана на демократичній основі, численним у місті став малий і середній бізнес. А це – основа  громадянського суспільства. Програма ж, яку представляє швейцарська делегація, є важливою для нашої молоді», – резюмувала Галина Кульчинська.

Василь Харковець розповів про систему розвитку громадянської освіти в школах Рівного. Вона розпочалася з участі освітян у проекті «Освіта для демократії в Україні». У Рівному було  відібрано дві школи (№3 і №5), в яких створили центри громадянської освіти. У третій школі то був центр громадянської освіти американської частини, а в п’ятій –  європейської. Творчі групи педагогів написали навчальні посібники з цього курсу. За 12 років за кошти цієї програми майже всі вчителі суспільствознавчих дисциплін міста взяли участь у понад ста навчальних семінарах в Україні і за кордоном.

На жаль, програма вже закінчилася. Отож стати учасником нової – «Сприяння розвитку освіти для демократичного громадянства в Україні» – нинішня мета освітян. Тому вони так щиро й широко обмінювалися досвідом зі швейцарською делегацією. У двадцять п’ятій школі презентували тему соціального успіху дитини в системі демократичного громадянства України, у двадцять другій –  формування життєвих ідеалів громадянина, а в третій говорили про центр громадянської освіти «Лідер».

Гості зі Швейцарії в двадцять п’ятій школі ознайомилися з роботою шкільного музею, бібліотеки, кабінету історії, суспільно-по­літичного клубу, кімнати учнівського самоврядування. Їм розповіли про напрями здійснення громадянської освіти, участь старшокласників у різноманітних проектах, виховання в них патріотизму тощо.

Ось що сказала з приводу громадянської освіти одинадцятикласниця ЗОШ №25 Юлія Герасимюк: «У співпраці з Чорнобильською громадською організацією ми проводили спільну акцію із залучення мешканців до здорового способу життя. Вивчали сімейні проблеми і можливість їх вирішення, гендерну політику. Особливо цікавим був проект із екологічної тематики, в рамках якого проводили опитування мешканців міста, порушували наболілі для людей питання охорони навколишнього природного середовища. Усі ці проблеми захоплюючі, цікаві для кожного учня».

Обмін досвідом представників зі Швейцарії та рівненських освітян і спів­праця з проектом «Сприяння розвитку освіти для демократичного громадянства в Україні», безумовно, стануть черговою сходинкою до поширення  громадянознавчих знань.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.