Хто з хабарами «бореться», той сам їх бере

Декабрь 08 11:16 2011

Хабарі. Останнім часом це слово вживається надто часто. Мабуть, у зв’язку з тим, що декількох іменитих хабарників у Києві та й в нас у Рівному показово гласно заарештували. Попри те що люди оцінюють це явище однозначно негативно, та все ж у ставленні до хабарництва є дві основні думки. «А чому б не брати, коли дають? Не давайте, то й брати не будуть!» – кажуть одні. «А як же не давати, коли вима­гають?» – кажуть інші.

Як побороти це зло та чи доводилося людям стикатися з ним віч-на-віч, про це ми розпитували наших співрозмовників цього разу. Ось що нам відповіли.

Геннадій Олександрович, пенсіонер:

– Давати хабарі мені не доводилось, бо маю переконання, що їх не можна давати. Але розумію, що є такі ситуації, коли людину змушують давати. То тут повинна бути жорстка влада. Треба карати за хабарі: садити в тюрми, конфісковувати майно. І доводити діло до кінця. А то дивишся: прикрили хабарника і вже випустили, бо він, бач, хворим прикинувся чи ще щось придумав.

Марія Федорець, перебуває в декретній відпустці:

– Чесно: я і вивчилась без хабарів, і народила. Мабуть, пощастило. Але взагалі це проблема. Звідки це зло взялось, сказати важко. Кажуть, що малі зарплати. Не спорю. Хоча яку ту зарплату не дай, буде мало, бо апетит росте під час їди. А ще думаю, що живить хабарництво лінь. От студентові-«заочнику» лінь вчитися, то він і платить за контрольні, заліки, іспити, а зрештою – за диплом.

Леонід Олексійчук, пенсіонер:

– Навіть як підняти зарплати чиновникам, то хабарництво не зупиниш. Щоб цього зла не було, треба, щоб люди мали совість. А безсовісних треба звільняти, карати. От якби мене поставили президентом, то я б навів порядок. Забрав би все в багатих і віддав бідним, бо нинішні багатії навряд чи нажили свої гроші по совісті. А я створив би умови, щоб люди могли заробити чесною працею.

Віра, пенсіонерка:

– Хабарництво в нас не поборють, бо ті, хто бореться, самі беруть. Знаєте, як кажуть: «А судді хто?» Всі беруть, хто має змогу. Це ми, чорнота, сидимо на голих пенсіях. Хотілося б, щоб більше було телефонів довіри, щоб людина, з якої здерли гроші, могла потелефонувати куди треба і поскаржитися.

Віктор, інженер:

– Я платив даішникам на дорогах. Знаю від знайомих далекобійників, що і їм доводиться платити за проїзд. З хабарництвом люди стикаються в різних сферах. Вже в садочках просять хабарі, щоб прийняти дитину… Побороти хабарництво можна, якщо кардинально змінити владу. Так, як це зробили у Польщі. Наведу відомий мені приклад. Молоді люди намагалися дати поліцейським хабар за перевищення швидкості. Останні відповіли, що наступного разу за таку спробу їх посадять. А з корупцією і хабарництвом у владі, яка сьогодні в Україні, боротися немає сенсу.

Розпитували Людмила МОШНЯГА, Марина ФУРС
і Світлана ПІКУЛА (фото

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.