Пенсії інвалідам-ліквідаторам суттєво підвищать

Декабрь 08 12:22 2011

Про це заявили журналістам на брифінгу начальник головного управління Пенсійного фонду в Рівненській області Василь Петняк та його заступник Тетяна Панащук. Вони прокоментували постанову Кабміну України «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

А постанова ця передбачає суттєве підвищення пенсій інвалідам-ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Днями до головного управління Пенсійного фонду надійде програмне забезпечення, завдяки якому до 15 грудня цій категорії людей буде перераховано пенсії, щоб з 1 січня 2012 року вони могли їх отримати. Розмір пенсій інвалідів залежатиме від заробітної плати ліквідатора в зоні відчуження та відсотка втрати працездатності.

Максимальна величина пенсії обмежуватиметься десятьма прожитковими мінімумами для громадян, які втратили працездатність, тобто на 1 січня 2012 року вона становитиме 8 230 гривень. Мінімальний розмір пенсії для інвалідів-ліквідаторів до прожиткового мінімуму для першої групи становитиме 285 відсотків, другої – 255 і третьої – 225 відсотків. Це дасть можливість збільшити розмір пенсійної виплати з 1815 гривень у 2011-му до 4129 гривень у 2012 році. Безумовно, що підхід буде індивідуальний. Якщо в ліквідатора не буде документів про заробіток у зоні відчуження, йому виплачуватиметься гарантований розмір пенсії з державною допомогою. А зі змінами величини прожиткового мінімуму розмір пенсій чорнобильцям зростатиме.

Із 495 до 994 гривень збільшаться пенсії дітям-інвалідам із числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Розмір пенсії для інвалідів із числа потерпілих від Чорнобильської катастрофи зросте на 70 відсотків порівняно з 2011 роком. Їхня пенсія відчутно збільшиться в липні наступного року, коли збільшиться і розмір додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю.

Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.