Місце зустрічі правознавців – бібліотека на Корольова

Декабрь 08 09:59 2011

Чим вищий рівень правових знань молодої людини, тим ширші горизонти відкриває перед нею життя. Чи не тому на засідання клубу «Юні правознавці», який уже шостий рік працює в Рівненській міській бібліотеці мікрорайону Ювілейний, що на вулиці Корольова, 4, приходить усе більше дітей.

Ось і вчора десятикласники ЗОШ № 8, дійсні члени правничого клубу, спілкувалися в читальній залі бібліотеки про правові наслідки дитячої і підліткової злочинності. Заняття провела провідний спеціаліст міського управління юстиції Віталія Марчук.

Віталія Ярославівна розповіла про сумну й, на жаль, зростаючу статистику злочинів і правопорушень серед неповнолітніх у нашій країні. Вона запитала, чи знають діти, яким може бути покарання за порушення закону. Виявилося, що учні правничого клубу досить упевнено орієнтуються в юридичній царині.

Коли ж стали обговорювати відповідальність за злочини в сфері незаконного обігу наркотиків, зав’язалася справжня дискусія. Для багатьох стало новиною, що в окремих випадках неповнолітнього можуть ув’язнити за це навіть на 10 років. Чи обґрунтована така суворість законодавців? Думки учнів розділилися. Дехто вважає, що торговці підступним зіллям не чинять примусу щодо покупців, тож покарання аж надто суворе. Соломонову думку висловив найактивніший у цей день учасник клубу Олександр Капусткін:

– Цікаво було б почути наркомана. Той би точно сказав, на скільки років саджати дилера, що «підсадив» його на голку.

Бібліотека на Ювілейному давно славиться багатою добіркою літератури й періодики на правничу тематику.

– Цією темою цікавляться не лише члени клубу, – розповіла директор книгозбірні Надія Горошко. – Учні, студенти, інші мешканці району часто приходять до нас як до юридичного «лікнепу». Бібліотекарі завжди в курсі правничих новин і, звісно, готові допомогти кожному. Потрібний текст закону знаходять у збірниках, в інтернеті. А інколи звертаються за порадою і до партнерів по клубу – юристів управління юстиції.

Сергій СНІСАРЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.