Милиці: секрет користування

Декабрь 08 10:27 2011

У пам’ятці до користування милицями першим пунктом записано: «Масу тіла слід переносити на руки, а не на пахвини, щоб уникнути пошкодження пахвинної ділянки». Чому дається таке застереження і чи кожен, хто користується милицями, зважає на нього?

Милиці – один із найдревніших винаходів людства. Їх ще до нашої ери застосовували як опору в разі травм нижніх кінцівок. Офіційно ж милиці запатентував у 1917 році американець Еміль Шпік. Це була модель тростини з пахвинною підтримкою. Милиці використовують для по­ліпшення координації і зменшення навантаження на ноги чи одну з них шляхом збільшення опори і перенесення маси тіла на верхню частину тулуба і рук.

Пахвинна ділянка – одна з тих зон, де проходять нервово-судинні пучки і розташовані групи лімфатичних вузлів. На тілі людини їх багато: шийні, над- і підключичні, пахвинні, ліктьові, пахові, підколінні. Ці місця в жодному разі не можна масажувати! Уявляєте, який масаж тієї ж пахвинної ділянки можна отримати з допомогою милиць, якщо вони не відрегульовані згідно зі зростом людини?

Неправильне користування милицями з постійним навантаженням на пахвинні ділянки може порушити циркуляцію лімфи і спровокувати появу онкологічних захворювань грудних залоз. Постійні здавлювання магістральних судин призводять до порушення реологічних властивостей крові і появи тромбів, а травми нервів призводять до порушення проходження нервових імпульсів.

Отже, хоча милиці – це ніби й простий, примітивний засіб для пересування, але користуватися ними необхідно згідно з інструкцією. Щоб опора була тільки на руки, а відстань між пахвиною і верхньою частиною милиць – 2–3 пальці. Тоді після завершення їх використання не матимете ніяких ускладнень зі здоров’ям.

Поради давала Галина БАРАБОЛЯ,
сімейний лікар поліклініки №3

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.