Земельна реформа – справа вирішена

Декабрь 08 15:28 2011

Такий висновок зробив наш кореспондент, побувавши на обговоренні за круглим столом законопроектів, які передбачають продаж землі сільськогосподарського призначення за ринковими засадами.

Єдиною поміж майже двох десятків експертів, чиновників, громадських активістів та депутатів, хто оптимістично дивиться на перетворення безцінного народного багатства на предмет купівлі-продажу, була Світлана Богатирчук-Кривко – начальник головного управління Держкомзему.

– Це буде другий позитивний крок після ухвалення закону про земельний кадастр, – впевнена вона. – Земельна реформа і в інтересах власників, які отримали земельні паї, але не можуть ними розпорядитися, і в інтересах землекористувачів. Украй зацікавлена в пожвавленні сільськогосподарського сектора й держава.

Світлана Кирилівна розповіла про безліч переваг майбутнього ринкового стану. Усі інші були більш ніж стриманими, оцінюючи перспективи вільного ринку.

Депутат Острозької районної ради Олег Гуменюк мешкає в селі й обробляє землю. Він був і одним з ініціаторів цього обговорення.

– Люди в реформу не вірять, але не в силах і протидіяти їй, – констатує він. – Якщо наслідки інших приватизаційних реформ, через які вся українська промисловість, державна нерухомість та інше майно потрапили до кишень кількох родин, можна буде колись виправити, то цієї – вже ніколи. Хто скупить українські землі? Латифундистами стануть наші олігархи та іноземні фінансові воротили, які використають підставних осіб. Селяни, які працюють на землі, через тотальне безгрошів’я не в змозі придбати навіть пальне, не те що нові ділянки. Землю продавати не можна, а особливо в період політичної й економічної нестабільності.

Україна – країна аграрна. Відтак питання про власність на орні землі повинен вирішити народ. Але наші обранці-законотворці й досі не наважились ухвалити закон про всенародні референдуми, отже, народне волевиявлення не матиме під час проведення земельної реформи ніякої законодавчої сили. Натомість у сільських радах представники влади проводитимуть зібрання, де ­роз’яснюватимуть особливості закону, який за прогнозами фахівців Верховна Рада ухвалить улітку.

Останнє «зависле» питання – коли відміняти мораторій на продаж орної землі. Адже, як влучно зауважила під час дискусії Світлана Богатирчук-Кривко, кожне полі­тичне угруповання хотіло б розпочати земельну реформу тоді, коли воно перебуватиме при владі. Якщо ж парламентській більшості вдасться домовитися з опозицією, то закон, який дозволить продавати паї за гроші, може бути ухвалений дуже скоро.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.