Згаяли час на папери, то до діла не дійшло

Декабрь 08 10:47 2011

На жаль, у такій ситуації опинилися деякі громадські організації, які сподівалися вирішити проблеми своїх будинків через Муніципальну програму сталого розвитку, яка четвертий рік поспіль діє в Рівному. З цієї  програми частково фінансуються проекти ОСББ і громадських організацій, спрямовані на поліпшення житлово-побутових умов мешканців Рівного, учнів шкіл і дітей, які виховуються в дитсадках. Як нині виконуються ці проекти, розповів начальник управління економіки міста Микола КИРЕЯ:

– Цього року управління економіки затвердило для реалізації 33 проекти. З них 24 фінансується коштами міського бюджету через муніципальну програму сталого розвитку (сума становить 3,5 мільйона гривень), а чотири  – спільно з ПРООН. Проекти по двох школах і чотирьох дитсадках втілює в життя управління освіти. Ми передали йому фінансування цих об’єктів із муні­ципальної програми сталого розвитку. Вчинили так тому, що з прийняттям весною Закону «Про регулювання містобудівної діяльності»  не можемо фінансувати ці об’єкти за  муніципальною програмою, бо  їх замовниками виступають громадські організації. Щоб реалізувати проект, за об’­єктом, який ремонтується, обов’язково повинна бути закріплена земля. Вона ж закріплена за загальноосвітніми навчальними закладами та дитсадками.

Із 24 проектів уже реалізовано 14. Один – із утеплення будинку ОСББ «Газда», ще один – із ремонту міжпанельних стиків і балконних козирків ОСББ «Електрон-2», реконструйовано систему газопостачання в ОСББ «Оселя», а в  ОСББ «Жовтень» відремонтовано систему водопостачання. Сім проектів виконано з ремонту дахів: в ОСББ «Серпневе», «Відінське», «Перлина», «Ніга», в ОСГ «Ніла Хасевича, 26», ЖБК «Маяк» і «Льонок».

Як не прикро, але навряд чи всі проекти до кінця року вдасться реалі­зувати через уже згаданий закон, який ускладнив процедуру оформлення документів, збіль­шив їхню кількість, що забрало в ОСББ час і додаткові кошти. Зокрема, вимагається експертиза кошторису, в державній інспекції з бу­дівництва потрібно брати декларацію на проведення капремонту, а також декларацію про завершення робіт. Обов’язковим для ОСББ є й закріплення землі за будинком. А яким тривалим може бути вирішення земельного питання – ні для кого не секрет.

Записала Валентина ПОГОНСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.