Десант вухатих сов

Декабрь 08 09:28 2011

висадився на вулиці Князя Романа в Рівному

Колонія цих птахів, які символізують мудрість, оселилася на старій розлогій вербі прямісінько біля проїжджої частини вулиці. Залишається загадкою, що спонукало цих відлюдькуватих створінь, за якими закріпилася слава нічних красунь або «цариць темряви», настільки наблизитись до цивілізації.

Досі сови кочували з дерева на дерево в межах мікрорайону здебільшого по задвірках. Але старожили розповідають, що останнім часом цих птахів стали переслідувати якісь хлопчиська, котрі жбурляли по гілках, де сиділи сови, палками і каменюками, намагаючись позбивати і пташині гнізда. Не допомогло птицям навіть захисне забарвлення, що дозволяє їм маскуватися. Чималі за розміром (сягають до 40 см), сови стали мішенню місцевих розбишак.

Між тим шість із тринадцяти видів цього роду птахів перебувають на грані зникнення, тому вони охороняються державою і занесені до Червоної книги України. Особливої привабливості цим симпатичним совам надають характерні «вушка» – темні, з білими смужками видовжені пучки пір’я на голові.

Чому ці споконвіку відлюдькуваті птахи почали оселятися біля людей? Очевидно, там їм легше прожити. Живиться цей нічний птах, як відомо, здебільшого дрібними гризунами (мишами, полівками, хом’яками, пацюками, кротами), а також деякими комахами. Знищення дерев з дуплами, надмірне застосування отрутохімікатів, а порою і знищення сов нібито як шкідників мисливського господарства поставило цих пернатих мишоловів на межу виживання. І вони потягнулися ближче до міст. Окрім мікрорайону льонокомбінату, колонії вухатих сов, або пугачів, як називають їх у народі, можна також побачити біля обласної та центральної міської лікарень у Рівному.

До речі, кілька років тому наша сім’я у своєму дворі витягла з котячих пазурів безпорадне совеня і поставила його на крила. Можливо, це саме воно тепер уже зі своїм сімейством так довірливо і вдячно тулиться до людей, від яких і надалі очікує охорони й любові.

Марія КОРНІЙЧУК

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.