Глухонімі аплодують тихо

Декабрь 08 10:55 2011

Знаєте, як аплодують глухонімі? На знак захоплення вони здіймають руки над головою й радісно потріпують розкритими долонями. Й нам, «звичайним», краще аплодувати глухим артистам так само: вияв вдячності відразу стане їм зрозумілим.

У суботу до великої зали рівненського «Інваспорту» міська влада запросила ­понад двісті учасників громадських організацій інва­лідів із вадами зору, слуху, опорно-рухового апарату на урочистий концерт і обід з нагоди Міжнародного дня інвалідів – дати, яка об’єднує товаришів по хворобах і нещастях.

Радісні обличчя, чепурне вбрання, і… десятки блискучих інвалідних візків. На столах – фрукти, печиво, соки. А біля головного мікрофона свята одне за одним – охочі привітати й відзначити кращих із незламних.

Голова міського товариства інвалідів з порушеннями опорно-рухового апарату Петро Буткевич не утримався від слів, які наштовхують на сумні роздуми:

– Майже всі активісти товариств інвалідів – старші люди. А молодь усе менше цікавлять навчання і спорт: зневірюються люди у своїх перспективах. У нас є тенісна кімната, але бува, що навіть ні з ким пограти. Мали комп’ютерний клас – довелося закрити. Чому? Не було коштів на викладачів. А знайшли волонтерів, то учні ходити перестали. Інваліди з гіркого досвіду знають: нормальну роботу знайти нереально. Навіщо ти роботодавцеві, якщо навички є, а здоров’я нема. Пропонують хіба що чверть окладу, гривень 300. Якщо це офіційно, людина більше втратить із пенсії. От і опускаються руки в інвалідів.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.