У центрі «Пагінець» відкрили нову групу

Декабрь 06 10:17 2011

Святковим концертом, оплесками і посмішками зустрічали в центрі ранньої педагогічної реабілітації та соціальної адаптації дітей з особливими потребами «Пагінець» «Веселку». Під такою назвою у закладі почала працювати нова група.

Відкриття групи обійшлось у 106 тисяч гривень. За кошти спонсорів та міського бюджету облаштували сучасні санвузол і спальню на 12 ліжок, придбали комфортні меблі та нові іграшки.

– На жаль, кількість дітей з особливими потребами в місті не зменшується. Тому ми повинні забезпечити їхні потреби у соціальній адаптації і педагогічній реабілітації. У групі навчатимуться діти із синдромом Дауна, аутизмом, ДЦП. Добре, що ми можемо допомагати таким діткам уже з раннього дитинства, – розповіла директор центру РПРСА «Пагінець» Тамара Савчук.

Нині у центрі використовують сучасні методики лікувальної реабілітації. Серед них – каністерапія (лікування з допомогою собаки). За словами педагогів, лабрадор-ретрівер Аріс – улюбленець малечі. Діти копіюють рухи тварини, вчаться разом із ним повзати, приносити речі. Пес відіграє важливу роль у розвитку дітей, а в ефективності такої методики переконалися й батьки.

У «Пагінці» навчаються 150 дітей. Діти загального розвитку та з особливими потребами разом готуються до школи. Утримання однієї дитини в центрі обходиться в 13 тисяч гривень на рік, що втричі більше, ніж у звичайному садочку.

– Але на цьому ми не збираємось економити. Ремонт для нової групи зробили на європейському рівні. Хотів аби так було й надалі. Проблем, звичайно, багато, але робота робиться. У майбутньому плануємо виділити кошти на асфальтування території біля центру, обрізання дерев і створення нових груп, – поділився планами міський голова Рівного Володимир Хомко.

Марина ФУРС


write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.