Яблука і груші – соковиті до літа

Декабрь 01 10:19 2011

На ринку весь рік бачимо свіжі яблука. Цікаво, як зберігають плоди, що вони такі соковиті? Чи можливо це в домашніх умовах?
Василь Ісакович

Відповідає Ольга КУХАРУК, агроном на пенсії

Умови зберігання

Плоди зерняткових довго не в’януть, якщо їх зберігати у спеціальних плодосховищах зі штучним охолодженням, регулюванням температурного режиму і вологості повітря. Так прийнято у спеці­алізованих господарствах, які займаються садівництвом. Але плоди можна довго зберігати і в домашніх умовах.

Для зберігання зерняткових плодів необхідний окремий погріб. Ні в якому разі не можна зберігати яблука і груші разом із картоплею. Інакше вони наберуться неприємного землистого запаху і швидше псуватимуться.

Краще в погребі встановити стелажі, розмістивши їх по обидва боки із проходом посередині. Ящики слід розміщати на відстані 30 см від стіни.

Кожен шар плодів варто перекладати обгортковим папером. Можна зберігати й насипом у ящиках.

Для підтримання стабільної вологості під стелажами, де зберігаються плоди, роз­міщають піддони чи миски з водою.

За місяць до збирання врожаю потрібно продезінфікувати погріб формаліном. Його можна придбати у спеціалізованих магазинах. Норма витрати 40-процентного формаліну – 30 мл на кубометр приміщення, а на квадратний метр поверхні витрачають 250-300 мл робочого розчину.

За 15-20 днів до завантаження плодів підвал необ­хідно побілити розчином із розрахунку 2 кг свіжогашеного вапна і 200 г мідного купоросу на 10 л води. Після побілки приміщення просушують.

Вентиляційний люк необхідно закрити металевою сіткою, щоб у погріб не потрапляли гризуни.

Термін зберігання

Осінні сорти зберігаємо до 3 місяців, а зимові – до 8, залежно від сорту. Най­кра­ще в наших умовах плоди зберігаються при температурі +2-4оС і вологості 90-95%.

Увесь період зберігання систематично контролюють температуру і відносну вологість повітря, а також стан плодів.

Не вносьте в льох теплі плоди. Спочатку потримайте їх у прохолодному місці й доведіть до температури зберігання.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.