Світлана Богатирчук-Кривко: «Європейці цікавляться Рівненщиною для майбутніх інвестицій»

Декабрь 01 14:15 2011

Україна – важлива частина Європи. І хоч поки що наша держава лише прагне до членства в ЄС, її інтереси вже давно представляють у Раді Європи наші високопосадовці, депутати місцевих рад та керівники міст і сіл. Має такого представника в поважній міжнародній організації і Рівне. Уже кілька років поспіль депутат Рівнеради Світлана Богатирчук-Кривко є членом Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи від України. Нещодавно вона побувала в Страсбурзі на черговій, 21-й сесії, а про свої враження від поїздки та загалом від роботи в конгресі розповіла нашій газеті.

– Уперше я увійшла до складу української делегації в Конгресі місцевих і регіональних влад Ради Європи в 2008 році, а цьогоріч призначена Президентом України на новий термін, – звітує пані Світлана. – Отже, можна зробити висновок, що попередня моя діяльність у комітеті соці­альної політики і в самому конгресі була ефективною. Остання сесія, з якої я нещодавно повернулася, була особливою. Адже вперше з часу вступу до Ради Європи (1995 рік) Україна головувала в її основному органі – Комітеті Міністрів. Тож усі заходи відбувалися за участю представників нашої держави.

Зокрема, під час останньої сесії конгресу працювала виставка, де були представлені різні регіони України. Мені було дуже приємно і просто розповідати про Рівненщину, її потенціал. Представники інших країн цікавилися нашою областю як полем для майбутніх інвестицій. Крім того, Рівненщину відзначили за плідну роботу в рамках проекту Євросоюзу «Східне партнерство». Цей проект – важливий крок на шляху України до ЄС. Завдяки участі в «Східному партнерстві» та з допомогою польських партнерів із 2012 року область зможе подавати свої пропозиції на фінансування різноманітних проектів коштом Євросоюзу. І це дуже показово, адже іноді громадам легше, ніж цілим державам, домовитися про співпрацю в різних сферах: освітянській, медичній, культурній, бізнесовій тощо.

Нашу область також відзначили за організацію європейського тижня місцевої демократії. У цій сфері я, як член Конгресу місцевих і регіональних влад, співпрацюю з органами місцевого самоврядування, навчальними закладами, розповідаю про роботу Ради Європи та її структур.

Іншим дуже важливим пріоритетом головування української делегації на останній сесії був захист прав дітей. Раніше конгрес рекомендував Україні ввести посаду омбудсмена з прав дитини. Віднедавна така людина є в Україні. На цю посаду призначили Юрія Павленка, який колись очолював Міністерство у справах сім’ї та молоді.

Ми поцікавилися в пані Світлани, чи запитували українців про перебіг судової справи проти колишньої прем’єрки Юлії Тимошенко. Однак, як виявилося, цю тему в сесійний період порушили лише раз. Учасниця німецької делегації запитала про це у міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Анатолія Близнюка, який виступав на сесії.

– Він розповів, що справа перебуває на апеляційному розгляді. Якщо ж ухвалене рішення не задовольнить Юлію Тимошенко, вона зможе звернутися до Європейського суду з прав людини, що якраз знаходиться в Страсбурзі, – зазначила Світлана Богатирчук-Кривко. – Якоїсь зміни в ставленні європейських колег до нашої делегації в зв’язку із судовими справами проти колишніх урядовців я не відчула. У Раді Європи наша делегація є однією з найпотужніших і найактивніших.

Наталія НИРКОВА

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.