Порятунок будинку – справа тих, хто в ньому живе

Декабрь 01 12:11 2011

Шанс поліпшити життя отримали мешканці будинку на Соборній, 275 зі створенням ОСББ

Ще півтора року тому цей будинок викликав жах та відразу. Брудні під’їзди, зламані ліфти, затоплений підвал, гнилі труби – за тридцять років малосімейка, що перебувала на балансі тракторного заводу, не отримала ані копійки на ремонти. І хоч багатьом її мешканцям було байдуже, в яких умовах вони живуть, усе-таки знайшлися охочі змінити хоч щось на краще. Отже, в будинку зібралась ініціативна група, яка створила ОСББ «Прометей». Нині ця купка ініціаторів обростає прихильниками для того, щоб рятувати і захищати власний будинок та своє право на комфортне життя в ньому.

Дорога додому для мешканців верхніх поверхів дев’ятиповерхового будинку щоразу перетворюється на чергове випробування. Адже дістатися квартир жителі верхніх поверхів можуть лише пішки. Довгий час у двох під’їздах не працюють ліфти. Тим, хто мешкає у третьому під’їзді, пощастило більше. Півтора року тому там усе ж відремонтували ліфт. Не останню роль у цьому відіграв міський голова Рівного Володимир Хомко.

– Я дуже вдячна меру нашого міста. Він допоміг відремонтувати один із ліфтів, виділивши на це з бюджету 34 тисячі гривень. Ще 24 тисячі зібрала громада. Нині мешканцям одного з під’їздів набагато легше підніматися нагору, – розповідає голова правління ОСББ «Прометей» Людмила Андрошулік. – Дехто не сподівався на те, що щось зміниться. Але коли ліфт відремонтували, люди зраділи і повірили у шанс поліпшити життя.

Успіх справи з ремонтом ліфта і став поштовхом до створення ОСББ.

– Починати щось змінювати було страшно, – зізнається Людмила Андрошулік. – Багато з тих, хто мешкає в нашому будинку, – одинокі пенсіонери, люди, які повернулися з місць позбавлення волі, наркомани. Самі розу­мієте, з таким контингентом нелегко про щось домовитися. Але частина мешканців усе-таки виявила ініціативу створити ОСББ.

Із початком роботи об’єднання ми найперше взялися за систему водопостачання та водовідведення, адже її потрібно було негайно міняти. Труби повністю прогнили, у підвалах 15 років стояла вода, навіть фундамент був капітально підмочений. Будинок ось-ось і осяде. Відтак громада взяла участь у конкурсі муніципальних програм. Від міської влади отримали 190 тисяч гривень на заміну труб. Ще 42 тисячі гривень зібрали самі мешканці будинку.

– Надзвичайно велику роботу виконало підприємство «Сантехбуд К» під керівництвом Миколи Верзуна, – добрим словом каже про результати праці цього підприємства пані Людмила. – Працівники повністю замінили труби подачі холодної води, всі п’ять стояків, осушили підвал. Нині закінчують міняти труби подачі гарячої води. Тільки уявіть собі, що для ремонтних робіт воду з підвалу довелося відкачувати п’ять разів! Там навіть розвелися блохи. Будівельникам довелося працювати у жахливих умовах, але свою роботу вони виконали доброякісно. Якби будівля й досі була на балансі тракторного заводу, думаю, нічого б не змінилося в нас і досі.

Сьогодні мешканці будинку на Соборній, 275 можуть цілком пишатися своїми гарними досягненнями. У дворі тричі на тиждень прибирає двірник. Щоб підтримувати чистоту в під’їздах, пожильці окремо платять за роботу прибиральниці.

– Вважаю, що все те, що нам уже вдалося зробити – велике досягнення. Але нам є над чим працювати далі. В майбутньому плануємо замінити електромережу, відремонтувати дах і ще два ліфти. На прибудинковій території хочемо зробити дитячий майданчик, – ділиться планами голова правління ОСББ. – Що й казати, якщо зі створенням об’­єднання люди хоча б познайомились із сусідами та почали вітатися одне з одним, то й це, на мою думку, великий плюс.

Марина ФУРС

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.