Не категорія, а люди

Декабрь 01 09:53 2011

3 грудня у світі відзначатимуть Міжнародний день інвалідів. У Рівному проблемами інвалідів опікується, зокрема, міське товариство інвалідів з порушенням опорно-рухового апарату.

Тут працює реабілітаційний центр, в якому його членам надають безкоштовну медичну допомогу. Для одиноких діє соціальна служба, молодіжний клуб «Крок».

Для кращої інтеграції інвалідів  у суспільство товариство взяло участь у грантових програмах. Завдяки їм вдалося облаштувати комп’ютерний клас, майстерню з ремонту візків, а також організувати інватаксі.

А для занять спортом у 1994 році створили фізкультурно-спортивний клуб інвалідів «Геракл», що діє в приміщенні «Інваспорту». Там щоденно працюють тренери з тенісу, шахів, шашок, важкої атлетики, більярду, плавання, реабілітологи. Щороку «Інваспорт» орендує басейн, що дає можливість чотири рази на тиждень займатися плаванням. Для людей з обмеженими можливостями проводяться змагання в таборах активної реабілітації.

Цей рік виявився особливо спортивним. Наші спортсмени брали участь у змаганнях з гонок на візках, шашок, шахів, дартсу, кульової стрільби, обласних змаганнях з рибної ловлі. Клуб сім разів виїжджав у селище Рокитне на змагання з настільного тенісу, шашок, дартсу, в Острог – на змагання з кульової стрільби та Дубно (шашки та настільний теніс).

Міжнародний день інвалідів – це нагадування суспільству про його обов’язок допомагати і підтримувати людей з особливими потребами. Адже вони – не інша категорія. Це окремі життя, людські трагедії і особлива надія на те, що все буде добре.

Валентина ПЕТРЕНКО,
голова фізкультурно-спортивного клубу інвалідів «Геракл»

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.