Добрі люди на світі є!

Декабрь 01 09:23 2011

Хто має дитину-інваліда чи сам інвалід, той знає, яка це моральна травма для всієї родини. Але переживати це горе легше, коли потрапляєш в оточення чуйних людей, які тебе розуміють і  тобі допомагають.

Для нас, батьків дітей-інвалідів, і наших діток, другим домом стало дитяче відділення центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) інвалідів із порушенням опорно-рухового апарату. Воно діє вже понад п’ять років і обслуговує понад 300 дітей-інвалідів від народження до 18 років. Ми приводимо сюди своїх діток із надією, що їм тут допоможуть, що вони навчаться адаптуватися в соціумі. Так воно й є, бо кожен з нас уже побачив, як хоч і поволі, але поліпшується здоров’я дітей.

Діти тут безкоштовно отримують курс масажу, ЛФК, електропроцедури, призначені лікарем. Їх консультують і їм допомагають логопед, соціальний педагог і психолог. І ми, батьки, долучаємося до цього процесу разом із працівниками відділення. Стараємося, щоб діти тут не тільки проходили реабілітацію, а щоб, граючись, чомусь навчалися, щоб не відчували себе обділеними. А зустрічають нас тут щодня радо й підтримують у важкий період.

Ще ми безмежно вдячні за те, що у відділенні  діє літературно-мистецький клуб «Крок», у якому діти-інваліди розвивають свої творчі здібності, проявляють таланти й водночас відпочивають. Після перших несміливих кроків нині всі кроківці радо й сміливо виходять на сцену і виступають з концертами – вони навчилися співати, танцювати, декламувати вірші.

Учора члени клубу «Крок» виступали перед дітьми-інвалідами та їхніми батьками на сцені лялькового театру з традиційним концертом на честь Міжнародного дня інвалідів. Це була казка-подорож «Полярний експрес». Діти також співали колядки з елементами вертепу. Було організовано чудову виставку робіт ужиткового мистецтва дітей-інвалідів.

Для нас і наших діток усі ці події дуже важливі, адже це дає їм шанс жити не в замкнутому колі, а на людях, спілкуватися зі своїми однолітками. Отож щиро дякуємо персоналу дитячого відділення, директорові  центру Наталії Гаврилюк за турботу, чуйні і добрі серця, які буквально зцілюють маленьких пацієнтів цього відділення.

Батьки діток-івалідів  Дорощук, Шпаковські, Басараба, Медніс, Корнійчук, Ткачук, Ващук та інші.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.