Грип наступає повільно

Декабрь 01 14:20 2011

По телевізору постійно нагадують, що грип активно просувається зі сходу на захід. Чи це справді так? І коли його очікувати в Рівному? Що це буде за грип і як від нього вберегтися?
Ольга ПАНКРАТЬЄВА,
мати трирічного хлопчика

Відповісти на запитання нашої читачки ми попросили заступника начальника управління охорони здоров’я міськвиконкому Вікторію Покоєв­чук. Ось що вона повідомила:

– В Україні побільшало тих, хто занедужав на грип чи гострі респіраторно-вірусні інфекції, але загалом ситуація стабільна. У Рівному в жовтні цього року на грип та ГРЗ захворіло на 400 осіб менше, ніж за аналогічний період торік. Тижнева динаміка захворюваності стабільна, а епідемічний поріг не перевищує 50 відсотків.

Підвищення рівня захворюваності очікуємо в грудні. За повідомленням Українського центру грипу в епідемічному сезоні 2011-2012 років прогнозується переважна циркуляція вірусів грипу А (Н3N2), а саме – штаму А/Перт/16/2009. Не виключена можливість циркуляції вірусів грипу А (H1N1)2009 та В. Усі три штами увійшли до складу актуальних  вакцин проти грипу сезону 2011-2012 років. В Україні дозволені до використання протигрипозні вакцини флюарікс, інфлувак, гриповак, ваксігрип, грипол плюс, інтанза.

Оскільки вакцинація від грипу за державний кошт не передбачена, то всі, хто хоче зробити таке щеплення, можуть купити вакцину за власні кошти. Її вартість становить близько ста гривень.

Варто пам’ятати, що до групи ризику щодо виникнення ускладнень через  захворювання на грип входять передусім люди з хронічними недугами.

Найкращий час для вакцинації – перед початком епідемсезону. Загалом антитіла починають з’являтися на 3-5-й день після проведення щеп­лення, а свого максимуму вони досягають на третій тиждень.

Щоб зберегти «холодовий ланцюг», вакцину потрібно придбати в аптечній мережі на території лікувально-профілактичних закладів міста. А в кабінетах щеплень поліклінік, які обслуговують доросле населення Рівного, разом із вакциною треба пред’являти і чек, на якому вказано час і дату придбання вакцини. Щеплення про­водять у поліклініках: №1 – кабінет 25, №2 – 303, №3 – 406, у поліклініці «Північна» – 3.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.