Сміттєпереробний обіцяють запустити наступною весною

Ноябрь 29 15:05 2011

Проконтролювати процес будівництва сміттєсортувального заводу до Рівного приїхав генеральний директор компанії «Укрекоіндустрія» (якій належить майбутнє підприємство), керівник міжнародних проектів корпорації «FFK» (Німеччина) Конрад Мюллер. Сьогодні він побував на будмайданчику та зустрівся з рівненськими журналістами.
Він розповів що компанія «FFK» має великий досвід переробки побутових відходів на альтернативне паливо. Ним забезпечують енергетичну і цементну промисловість Польщі і Німеччини. Вирішили збудувати перший в Україні сміттєсортувальний завод саме в Рівному з кількох причин. Найголовніше – неподалік знаходиться цементне виробництво, яке зацікавлене купувати і використовувати сурогатне паливо, яке вироблятимуть на сміттєпереробному підприємстві. Важливу роль відіграла й підтримка міської влади.
— Ми маємо поставити обладнання, протестувати його, навчити персонал, тому першу тонну альтернативного пального плануємо виготовити і травні-червні наступного року – розповів Конрад Мюллер. – Загалом роботи на будмайданчику просуваються досить швидко. Дозвіл на будівництво ми отримали лише 2 вересня. А вже готовий каркас майбутнього підприємства. Крім того, і на цементному заводі повинні отримати дозволи і ліцензії, необхідні для використання альтернативного палива. На початку перероблятимемо майже 3,5 тисячі тонн, поступово плануємо дійти до 8 тисяч тонн за місяць. З відходів, отриманих із міста спочатку відділятимуть матеріали, які можна реалізувати чи використати як вторсировину: скло, метал, папір тощо. Решта ж перероблятиметься на сурогатне паливо.
Відходи, які упродовж багатьох років накопичувалися на сміттєвому полігоні, на жаль, не придатні для переробки. Тож полігон планують рекультивувати.
У будівництво вже вкладено понад 10 млн грн. Завод будують поруч із чинним сміттєвим полігоном неподалік с. Бармаки Рівненського району. Тут працюватиме 53 особи. Це будуть мешканці області, яких попередньо навчатимуть у Німеччині.

Конрад Мюллер запевнив, що весною сміттєпереробне підприємство запрацює

write a comment

1 Comment

  1. Декабрь 02, 09:12 #1 Ухти

    А казали — буде восени.

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.