Оштрафував інспектор ДАІ — бігом платіть!

Ноябрь 23 16:30 2011

Так буде дешевше щонайменше вдвічі

У серпні талончик техогляду на лобовому склі автомобілів став анахронізмом. Водії зітхнули з полегшенням. А в ДАІ не стало важеля тотального контролю за сплатою штрафів за порушення ПДР: без сплати до техогляду не допускали. Але це не означає, що штрафи можна не платити – їх стягнуть держвиконавці.

Водій, який не заплатив штраф вчасно, тобто протягом 15 днів від дати винесення автоінспектором або судом постанови, і не заніс квитанцію до відділу ДАІ за місцем проживання, робить тіль­ки гірше для себе. За Адмінкодексом України суму штрафу подвоюють (ст. 308), і постанову про стягнення передають до державної виконавчої служби. Наприклад, три штрафи за перевищення швидкості по 255 гривень перетворюються з 765 на 1530 гривень.

– Але це «подорожчання» тільки початок неприємностей, – переконливо доводить Тетяна Велесик, старший державний виконавець відділу державної виконавчої служби Рівненського міського управління юстиції. – Тому суму штрафу раджу сплатити протягом семи днів, які державний виконавець надає для самостійного виконання постанови. За цей же час треба встигнути й занести квитанцію до державної виконавчої служби. Інакше до суми додадуть виконавчий збір – ще 10 відсотків від суми, яка підлягає стягненню (у нашому випадку це ще 153 гривні), поштові та інші витрати на виконання стягнення, а також витрати на реєстрацію виконавчого провадження.

У будь-якому разі бор­жника змусять заплатити штраф. Виконавча служба може направити постанову на роботу, а то й накладе арешт на автомобіль або інше рухоме чи нерухоме майно боржника. Не заплатить – вилучать і продадуть! Такі випадки у Рівному вже були. Для недисци­плінованого водія, який не тільки не платив штрафи, а ще й називав інспекторові ДАІ неіснуючу домашню адресу, великою несподіванкою стало, що його квартира, яку боржник саме хотів заставити під кредит, перебуває під арештом.

Платити чи не платити штраф за порушення правил дорожнього руху? Дешевше заплатити. Щоправда, за спостереженнями працівників виконавчої служби, більшість людей сподівається на «якось». До відміни техогляду «тягнути» намагалися дві третини водіїв, тепер прикрих сюрпризів хочуть дочекатися понад три чверті.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.