Книги Авеніра Коломийця повертаються додому

Ноябрь 22 16:12 2011

Ще на початку дев’яностих про постать Авеніра Коломийця не знали навіть літературознавці. Та й ті, хто знав, воліли за краще помовчувати. А ось у тридцяті роки вірші Коломийця вчили напам’ять в українських школах.

Один із улюблених учнів Івана Огієнка, поет, прозаїк, публіцист і педагог, Авенір Коломиєць і досі більш відомий діаспорянам. Не дивно, що австралійські нащадки нашого земляка вирішили подарувати правнукам славного українця раніше незатребуваний спадок – кілька десятків примірників сіднейського репринта дубнівського, 1942 року, видання «Шевченкової ери».

Ця книга – як «Заповіт», захоплено розповіла під час урочистостей у світлиці обласної бібліотеки літературно-мистецькому бомонду і студентам Любов Красько, завідувачка Поліського літературного музею з Городця села, яке претендує називатися батьківщиною Коломийця. – У цій тоненькій книзі сконцентровані практичні й глибокі думки-відкриття про те, як молодій людині будувати життя за Шевченком.

Сергій СНІСАРЕНКО

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.