Щоб приватизувати землю, треба спочатку об’єднатися

Ноябрь 17 11:44 2011

Чи мають право жителі будинку, колиш­нього барака, квартири якого приватизовані, здійснити приватизацію земельної ділянки, що біля нього?

Василь Одинець

Відповідає Наталія КУЗЬМЕНЮК, юрист РОГПО«Правозахист»

Згідно із ч. 5 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» користування закріпленою за приватизованим будинком прибудинковою територією здійснюється в порядку і на умовах, передбачених Земельним кодексом України. Згідно з ч. 2 ст. 42 Земельного кодексу України у разі приватизації громадянами багато­квартирного жилого будинку відповідна земельна ділянка може передаватися безоплатно у власність або надаватись у користування об’єднанню співвласників.

Згідно з ч. 3 ст. 10 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» власники квартир багато­квартирних будинків, житлових приміщень у гуртожитках можуть створювати об’єднання співвласників багатоквартирного будинку відповідно до закону.

У вашому випадку для приватизації земельної ділянки створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку є обов’язковим кроком. (Про порядок створення ОСББ ми розповідали в попередніх номерах). Тому для приватизації цієї земельної ділянки необхідно створити ОСББ, звернутися від імені всіх співвласників житлового будинку, який розташований на земельній ділянці, до відповідної місцевої ради з питанням безоплатної приватизації.

Питання приватизації громадянами земельних ділянок регулюється Земельним кодексом України, Законом України «Про землеустрій», постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2009 №844 «Деякі питання реалізації права власності на землю громадянина України» та ін.

Ви маєте можливість отримати юридичну консультацію за адресою: 33028, м. Рівне, вул. Чорновола, 10, тел. 22-20-04.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.