Повідомлення управління житлово-комунального господарства м. Рівне

Ноябрь 16 09:30 2011

Повідомлення

Управлінням житлово-комунального господарства м. Рівне розроблено проект регуляторного акта «Про встановлення вартості послуги з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів (разом із захороненням)» та аналіз  регуляторного впливу до нього.

Із зауваженнями та пропозиціями звертатися протягом місяця з дня опублікування за адресою: м. Рівне, вул. Шевченка, 45, тел. 22-22-31, 43-64-17.

ПРОЕКТ РІШЕННЯ

Про встановлення вартості  послуги з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів (разом із захороненням), що надаються ТзОВ «САНКОМ-РІВНЕ»

Відповідно до Закону України «Про відходи», ст. 7, 31 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2006 № 1010 «Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з вивезення побутових відходів», постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.2008 №1070  «Про затвердження Правил надання послуг з  вивезення  побутових відходів», на підставі розрахунку економічно обгрунтованих планових витрат на виробництво житлово-комунальних послуг виконавчий комітет Рівненської міської ради ВИРІШИВ:

1. Встановити вартість послуги з вивезення великогабаритних та ремонтних  відходів, що надаються товариством з обмеженою відповідальністю «САНКОМ-РІВНЕ» (додаток 1).

2. Товариству  з обмеженою відповідальністю «САНКОМ-РІВНЕ» оприлюднити це рішення в засобах масової інформації.

3. Організацію виконання цього рішення доручити начальнику управління житлово-комунального господарства І. Гемі, контроль за виконанням  рішення – заступнику міського голови О. Хмилецькому.

Аналіз регуляторного впливу

Назва регуляторного органу: Рівненська міська рада.

Назва документа: Аналіз регуляторного впливу.

Розробник аналізу регуляторного впливу: Управління житлово-комунального господарства.

Відповідальна особа: Базуріна Олена Олександрівна.

Контактні телефони: 0 (362) 22-22-31, 43-64-17.

1. Визначення проблеми. Обгрунтування.

Підсумки роботи ТзОВ «САНКОМ-РІВНЕ» за  2010 рік і 9 місяців 2011 р.  показали, що підприємство зазнає збитків, оскільки діючі тарифи на послуги з вивезення побутових відходів не покривають фактичної вартості їх надання.

Зростання  витрат у частині:

— вартості – дизельного палива зросла на 50%, бензину – на 30%, проти тієї, що закладена в діючому тарифі;

— відповідно до законів України мінімальна заробітна плата зросла на 25%  проти тієї, що закладена в діючому тарифі.

Із метою усунення негативного впливу цих факторів необхідно підвищити вартість послуги з вивезення побутових відходів, а саме з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів, до економічно обгрунтованого рівня.

2. Визначення груп, на які проблема має найбільший вплив.

У сферу впливу згаданої проблеми потрапляють:

— ТзОВ «САНКОМ-РІВНЕ», оскільки, надаючи послуги та виконуючи свої зобов’язання, які затверджені законодавством та статутом,  підприємство не отримує відшкодування своїх витрат у повному обсязі;

— мешканці м. Рівне, які є основними споживачами послуг ТзОВ «САНКОМ-РІВНЕ»;

— суб’єкти господарювання та установи м.Рівне, які користуються цією послугою.

3. Обгрунтування неможливості вирішення проблеми ринковим механізмом.

Проблема не може вирішуватись ринковим способом, оскільки встановлення вартості  послуги  з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів є прерогативою міської влади.

4. Обгрунтування неможливості розв’язання проблеми за допомогою наявних регуляторних актів.

Проблему неможливо вирішити за допомогою наявних регуляторних актів у зв’язку з їх відсутністю у законодавстві.

5. Мета регулювання:

— встановити економічно обгрунтовану вартість на послугу з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів для всіх груп споживачів. Це дозволить безперебійно та якісно вивозити відходи;

— надасть можливість дотримуватись вимог, встановлених на законодавчому рівні, щодо оплати праці.

6. Альтернативи.

Можливі такі альтернативні варіанти:

6.1 збереження існуючого стану, тобто без зміни діючих тарифів та без надання дотації з місцевого бюджету. У такому разі це призведе до банкрутства підприємства, погіршення технічного стану об’єктів, зниження якості обслуговування споживачів, недоотримання встановленого рівня мінімальної заробітної плати, втрати кваліфікованих працівників. Ця альтернатива неприйнятна;

6.2 надання ТзОВ «САНКОМ-РІВНЕ» дотації в повному обсязі на покриття збитків від неповного відшкодування економічно обгрунтованих витрат у тарифах без їх зміни. Значна сума дотації створить напругу у видатковій частині місцевого бюджету;

6.3 надання ТзОВ «САНКОМ-РІВНЕ» часткової дотації з місцевого бюджету з одночасним підвищенням вартості послуги з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів таким чином, щоб відшкодування економічно обґрунтованих витрат підприємства на надання послуг здійснювалось з двох джерел: з місцевого бюджету та за рахунок споживачів. Ця альтернатива може забезпечити стабільний розвиток підприємства з оптимальним використанням бюджетних коштів та залучення коштів споживачів;

6.4 підвищення вартості послуги з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів  – це забезпечення стабільності роботи підприємства, позитивний вплив на якість послуг, що надаються.

7. Механізми для розв’язання проблеми.

Регуляторний вплив здійснюється шляхом прийняття рішення про встановлення вартості послуги з вивезення побутових відходів для населення, підприємств, організацій та установ. Рішення про встановлення вартості  послуги з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів (у разі його прийняття) буде єдиним процедурним документом, відповідно до якого споживачам нараховуватиметься плата за надані послуги.

8. Обгрунтування можливості досягнення мети.

Збільшення фінансових надходжень:

— стабілізує роботу підприємства, що сприятиме покращенню технічного стану автотранспорту;

— підвищить рівень середньої заробітної плати на підприємстві.

Усе це, в свою чергу, дасть змогу покращити якість послуг підприємства та забезпечити  своєчасність вивезення відходів.

9. Обгрунтування терміну дії.

Термін дії регуляторного акта буде залежати від змін в законодавстві України та економічного стану підприємства.

10. Показники результативності та заходів із відстеження.

У результаті проведення дослідження будуть аналізуватись такі показники:

— рівень відшкодування встановленою вартістю  витрат на послуги з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів;

— кількість звернень та скарг споживачів.

Проект вартості послуги

з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів (разом із захороненням)

Найменування послуги Один. виміру Проект тарифів, у т.ч.ПДВ:
населення (рентабельність 5%) Інші споживачі (рентабельність 35%)
Вивезення великогабаритних відходів грн/м3 67,38 85,43
Вивезення ремонтних відходів грн/м3 54,65

Аналіз вигод і витрат проекту рішення Рівненської міської ради

«Про встановлення вартості  послуги з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів»

Категорія суб’єктів, на які впливає документ
Органи влади
Вигоди Витрати
Вирішення питання своєчасного і якісного виконання послуг санітарної очистки міста. Збільшення бази оподаткування та обсягу надходжень до бюджету, в результаті прибуткової діяльності ТзОВ «САНКОМ-РІВНЕ». Збільшення витрат на оплату робіт із санітарної очистки для організацій, які фінансуються за рахунок місцевого бюджету.
Суб’єкти господарювання
Вигоди Витрати
Забезпечення обслуговування об’єктів за погодженим графіком на вивезення великогабаритних і ремонтних відходів, скорочення строків виконання замовлень та підвищення якості обслуговування. Збільшення витрат на оплату послуг санітарної очистки для організацій, які фінансуються за рахунок місцевого бюджету.
Населення
Вигоди Витрати
Виконання усіх замовлень з вивезення великогабаритних і ремонтних відходів, скорочення строків виконання замовлень та підвищення якості обслуговування. Збільшення витрат на оплату послуг санітарної очистки.

Начальник  управління житлово-комунального господарства Іван ГЕМА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.