Яка школа найкраща в місті?

Октябрь 27 09:39 2011

Тепер це визначатимуть за показниками «живої» роботи вчителів, учнів і батьків

Сучасні критерії рейтингу для визначення кращих шкіл Рівного запропонувало міське управління освіти. Наш кореспондент побував на колегії осві­тян, де цю новацію обговорили та із задоволенням ухвалили керівники шкіл.

– Головне завдання школи – добре навчати і виховувати дітей, – упевнена заступник міського голови Галина Кульчинська. – А тому найкращу школу тепер визначатимемо не за сотнями показників у паперових звітах, а за результатами живої праці колективу в п’ятьох напрямах: навчання; виховна робота; методична діяльність педагогів і створення умов для використання їхнього творчого потенціалу; успіхи школи у збереженні здоров’я дітей і в спорті; а також на основі публічного рейтингу закладу, тобто за оцінкою, яку поставлять школі батьки й учні. Школи оцінюватимемо за простими і всім зрозумілими критеріями, а переможців – колективи, які здобули перше, друге і третє місця, будемо стимулювати матеріально. У 2012 році проситимемо на нагороди 100 тисяч гривень із міського бюджету. Школи зможуть використати ці кошти на свій розсуд: придбати обладнання, відремонтувати приміщення, преміювати успішних педагогів.

Під час обговорення умов нового рейтингу в керівників шкіл виникло небагато питань. Наприклад, один із директорів не погодився з тим, що зі школи зніматимуть бали у разі, коли батьки напишуть в анкеті, що наймають репетиторів. Виявилося, все залежить від мети додаткових занять. Коли репетитор допомагає дитині поглибити знання, підготуватися до олімпіади чи незалежного тестування, то бали ще й додаватимуть. Якщо ж учень не може засвоїти програму, а педагог його не підтягує, школу штрафуватимуть.

– Зрозуміло, що досконалих правил не буває, – підбив підсумки колегії начальник управління освіти Василь Харковець. – Але рейтинг дуже показовий і реальний.

Сергій СНІСАРЕНКО

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.