Чому кактус не цвіте?

Октябрь 27 09:00 2011

У мого кактуса – солідний вік, йому за тридцять. А от цвів він лише двічі за своє довге життя. Та й то тоді, коли я на якийсь час «забула» про його існування на вікні. Може, заглибоко його посадила, а це саме так, бо він високий, тому укріпила його землею. Поливаю вазон регулярно, та на ньому тільки «дітки» ростуть, а не квіти. Чому не цвіте кактус? Мабуть, щось роблю не так?

Ольга Т.

Сімейство кактусових налічує понад три тисячі видів. Ці світлолюбні рослини дуже невибагливі, проте ростуть дуже повільно і мають яскраво виражені періоди спокою, росту й цвітіння. І на цю обставину потрібно зважати. Щоб кактус порадував цвітом, його бажано тримати на сонці хоча б кілька годин на день і не поливати взимку. Ми розповімо й про деякі інші особливості кактусів, а ви вже самі проаналізуйте, що робили не так.

Ґрунт

Земля повинна бути пухкою і родючою, ні сильно піщаною, ні глинистою. На дно горщика бажано покласти дренаж із камінчиків.

Кактуси з колючками потребують кальцію, їм корисно додавати в ґрунт товчену яєчну шкаралупу.

Під час цвітіння рослинам потрібний калій. Найкраще для під­годівлі використовувати спеціальні добрива для кактусів.

Важливо: при пересадженні кактуса ґрунтом засипається тільки коренева шийка рослини. Якщо стебло виявиться у землі, то при поливі почнеться його загнивання, від чого рослина може загинути. Щоб високий кактус не хитався, можна насипати дренажних камінчиків або підв’язати до опори.

Щоб кактуси цвіли, взимку їх не поливайте, лише маленькі екземпляри трохи полийте раз на два тижні

Полив

Поливають кактуси м’якою відстояною водою тільки в період вегетації: з кінця весни до початку осені. Жаркого літа роблять це щодня, у прохолодний і дощовий день кактус краще не поливати. З осені починають поступово скорочувати полив. Температура води також поступово знижується. Чим нижча температура, тем менше вологи потрібно кактусу.

Важливо: кілька місяців у період спокою кактусам узагалі не потрібна вода, її надлишок може виявитися згубним.

Освітлення

Якщо тримаєте кактус біля комп’ютера, не забудьте, йдучи з роботи, виставити його на підвіконня.

Важливо: влітку тінь для кактуса небезпечна, він витягується і ніколи не буде цвісти.

Зимівля кактусів

Більшість кактусів потребують прохолодної або навіть холодної зимівлі (5-15°С). Саме в цей період закладаються бутони майбутніх квіток. У період сплячки (взимку) світло кактусам не потрібне, тому їх можна розміщати й у тіні.

Важливо: оскільки цвітіння в кактусів не завжди збігається з періодом росту, то не підгодовуйте кактуси в час цвітіння взимку.

Підготувала Марія КОРНІЙЧУК

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.