Два роки тому держава поклала на дитячих лікарів відповідальність за проведення раз на рік обов’язкових профоглядів дітей шкільного віку. Але відповідальність за це несуть і батьки.
Як розповіла завідувачка дошкільно-шкільного відділу дитячої поліклініки №1 Оксана Савич, батьки протягом року в зручний для них час разом із дитиною та її амбулаторною карткою повинні прийти на профогляд до дитячого дільничного педіатра. Якщо дитина здорова, педіатр дає відповідну довідку. Якщо ж у неї є якісь проблеми зі здоров’ям, то їй призначають додаткові дослідження, огляд лікарів-спеціалістів вузького профілю. Довідка діє протягом року. Уже пройшли профогляди 90 відсотків школярів. Їхні результати не дуже втішні.
Основну групу за станом здоров’я становлять 60 відсотків дітей. Це діти, які можуть без обмежень займатися фізкультурою. А ось у підготовчу групу потрапило 24 відсотки школярів. Їхні функціонально-резервні можливості знижені. До спецгрупи зараховано 13 відсотків учнів із хронічними захворюваннями. Вони не можуть здавати нормативи й нести велике фізичне навантаження, хоча робити вправи для загального розвитку повинні.
Профогляд дітей шкільного віку добігає кінця. Оксана Савич зробила наголос на тому, щоб батьки, діти яких його ще не пройшли, знайшли час побувати зі своєю дитиною в дільничного педіатра. Адже хто, як не вони, несе повну відповідальність за здоров’я своїх чад. А в цього здоров’я нині надто багато загроз. Розумове навантаження на уроках, фізичне – на фізкультурі, тривале сидіння за комп’ютером і перед телевізором – усе це не додає школярам здоров’я.
Валентина ПОГОНСЬКА
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.