Митники стали працювати оперативніше

Октябрь 25 11:53 2011

Рівненські митники стали працювати швидше, бо освоюють нові, сучасніші методи роботи. Про це відрапортував журналістам на своїй першій прес-конференції в Рівному новий начальник митниці Сергій Лук’янов (на фото). На цьому заході він також представив своїх заступників.
Реформування української митниці стартувало торік, і за цей час митники встигли змінитися, переконує начальник митниці. Найголовніше, чого змогли досягнути за рік, – скоротили час, що витрачається на митне оформлення, майже вдвічі. На одну декларацію тепер у середньому витрачають від 48 (експорт) до 87 хвилин (імпорт).
– Рівненська митниця не пасе задніх у цьому питанні, – прокоментував ситуацію з реформуванням митниці Сергій Лук’янов. – Ми переходимо на одноосібне митне оформлення. Тобто всі контрольні процедури буде здійснювати одна посадова особа митниці, а не 3-5, як раніше. Ми вже здійснюємо таке оформлення з суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності. Невдовзі запровадимо його і для фізичних осіб. Це дозволить скоротити час на оформлення митних документів.
Керівник Рівненської митниці згадав про ще одне нововведення, яке почне діяти невдовзі. Із 15 грудня в пунктах пропуску попередній документальний контроль окремих товарів, підконтрольних різним органам, здійснюватиме одноосібно митний інспектор.
– Це дозволить скоротити час на кордоні для перевізників, – наголосив начальник Рівненської митниці. – Якщо документи на вантаж у нормі, пакування не пошкоджені, то й необхідні документи на кордоні будуть виписані швидше. Всі інші види контролю для таких товарів здійснюватимуть на внутрішніх митницях.
Не міг не згадати керівник митниці і про успіхи в запровадженні електронного декларування. За останні місяці рівень подання попередніх електронних декларацій збільшився з 3 до 82 відсотків. До кінця року очікується перехід на повне електронне попереднє декларування. А з вантажних митних декларацій третина, а то й половина теж подаватиметься в електронному вигляді, – поділився планами керівник митниці.
На зустрічі з пресою нового начальника митниці супроводжували нові молоді заступники: Олександр Миронюк (в.о. першого заступника) та Олександр Огороднік (в.о. заступника). Сергій Лук’янов представив їх як досвідчених фахівців, які раніше працювали на різних митницях.
– Серйозних кадрових змін на Рівненській митниці не плануємо, – запевнив Сергій Лук’янов. – Ситуація стабільна, показники непогані, у нас нормальна, професійна команда.
Що ж до скорочень чисельності митників, про яке говорили в рамках програми реформування відомства, то поки що це питання уточнюється. Жодного митника в області поки що не скорочено.
Наталія НИРКОВА

write a comment

3 комментария

 1. Октябрь 25, 14:58 #1 Ухти

  І грошей більше деруть І ставки хабарів вищі.

  Reply to this comment
 2. Октябрь 25, 15:04 #2 Далекозорий

  Скажіть, звідки в такого молодого вже генекральське звання. Видать, добрі «внески» наверх до Києва возить.

  Reply to this comment
 3. Октябрь 25, 15:05 #3 Електорат

  А як же тепер їм працювати без особистого контакту? Комп’ютер, який бере хабарі, ще не придумали.

  Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.