На Рівненщині розпочався Міжнародний бурштиновий форум

Октябрь 20 13:06 2011

«Сонячний камінь» здавна є візитівкою Рівненщини. Область нині позиціонують і популяризують як бурштинову столицю, адже це єдиний регіон в Україні, де видобувають цей самоцвіт.
Саме тому у Рівному торік відкрито палац бурштину. У планах – створення першого у світі музею «сонячного каменю» просто неба, який стане основою одного зі ста туристичних маршрутів історичною Волинню. Їх розробляють на Рівненщині, — розповів голова Рівненської ОДА Василь Берташ. Тому й ІІІ міжнародна конференція «бурштиністів» відбувається саме на Рівненщині. Учасниками міжнародного форуму стали вчені з України, Росії та Польщі. Окрім цього, за допомогою інтернет-зв’язку до обговорення долучилися спеціалісти з Варшави. Форум відбувається у відкритому форматі – його транслюють в режимі он-лайн. У програмі форуму передбачені й дебати на тему: чи варто дозволити старательський видобуток бурштину.
— Бурштин – унікальний мінерал, який використовується в промисловості, мистецтві, медицині. Тим часом проблема його цивілізованого видобутку залишається актуальною. Власне, форум якраз і має привернути увагу до цієї теми, — резюмував академік НАН України Петро Гожик.
Захід триватиме упродовж двох днів. Вже завтра його учасники відвідають палац бурштину, краєзнавчий музей та побувають у Бармаках поблизу Рівного, де під час розкопок пізньопалеолітичного поселення у 80-90-их роках було віднайдено шматки «сонячного каменю».
Про це повідомили з прес-служби Рівненської ОДА.

write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.