Журнал "Україна"
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Економіка
  • Кримінал
  • Закордоном
  • Суспільство
  • Культура
  • Фото
  • Відео

Валентин Демчук: «Нас очікує криза автотранспортної галузі»

20.10.2011admin

Ще ВЧОРА в нашій державі дуже гостро стояла проблема, як доїхати до певного населеного пункту чи регіону. ПЕРЕВІЗНИКИ, без жодної допомоги з боку ВЛАДИ, вирішили цю проблему – налагодили стабільне і комфортне перевезення в усі куточки нашої області та й країни в цілому.

Як керівник ГО «Союз перевізників України» я вкрай занепокоєний тією ситуацією, в якій опинилася галузь пасажирських перевезень у нашій державі. Незважене та некомпетентне регулювання цієї сфери призвело до серйозної кризи в галузі автотранспортних перевезень. Правила гри тут постійно змінюються, не сприяють розвитку конкуренції і, як наслідок, погіршується якість обслуговування, зростають тарифи на перевезення, знижується безпека перевезень.

Уже сьогодні перевізники подають свої пропозиції на меншу частину об’єктів конкурсу, виставлених замовником. Причин цього є декілька. В першу чергу внаслідок непродуманої державної політики перевізники не впевнені в майбутньому власного бізнесу. Друга причина полягає в недосконалості законодавства щодо формування тарифів на проїзд. Вартість паливно-мастильних матеріалів підвищується миттєво, а бюрократична процедура погодження тарифів займає в кращому разі три місяці. Як наслідок, перевізник змушений працювати собі у збиток, і мова про оновлення рухомого складу вже не йде. Раніше ще існувала можливість використовувати для перевезень автобуси німецького виробництва, які були у використанні. Брати участь у конкурсі переобладнаними транспортними засобами держава заборонила. Ну добре, перевізники піднатужаться і пересядуть на автобуси марки «Богдан» чи «Еталон», але і це сьогодні не є панацеєю, адже на черговій прес-конференції міністр інфраструктури Борис Колесніков не радить бізнесменам, які працюють у транспортній сфері, вкладати гроші в розвиток маршруток, оскільки за 3-4 роки їх повністю замінять великими автобусами.

Ми живемо в державі без майбутнього! Податковий кодекс, Трудовий кодекс, пенсійна реформа, збільшення штрафів та податків, створення «Інспекції на наземному транспорті» з необмеженими повноваженнями… Це зброя нині діючої ВЛАДИ проти працюючих людей. Чого ще чекати перевізнику та нашим громадянам? У такій державі неможливо спланувати власний бізнес.

Нинішня ВЛАДА має чіткий план – монополізувати ринок автотранспортних перевезень. І це не просто слова. Останні зміни, внесені Кабінетом Міністрів України до «Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування», обмежують права перевізників щодо участі в конкурсах на перевезення пасажирів на міських маршрутах. Згідно з цими змінами, не маючи п’яти-шести автобусів, перевізник не зможе взяти участь у конкурсах на перевезення пасажирів на маршрутах міського сполучення. Цим же документом збільшено в три рази плату за участь у конкурсі – з 1700 до 5100 грн. І це в той час, коли Міністерство інфраструктури декларує наміри спрощення умов проведення конкурсу.

Що ж очікує перевізників та пасажирів у найближчому майбутньому?

Міністерство інфраструктури України розробило Державну цільову економічну програму розвитку автомобільного транспорту на 2012–2015 роки.

Для забезпечення обслуговування міських мешканців автобусним сполученням на належному рівні Програмою передбачається придбання автобусів великої та особливо великої місткості для ­поповнення парку автобусів підприємств комунальної чи державної форм власності. У разі їх відсутності – створення таких підприємств. А ще – створення умов пріоритетного розвитку потужних автотранспортних підприємств, удосконалення системи оподаткування, яка стимулюватиме їх утворення. Планується також запровадити порядок диференці­йованого розрахунку тарифів, системи ­безготівкового розрахунку пасажирів за проїзд, адресної дотації на транспортні витрати для кожного громадянина визначеної пільгової категорії.

Що стосується нашого міста, то вже на наступному конкурсі, який має відбутися наприкінці цього або у першій декаді наступного року, передбачаються суттєві зміни. Наприклад, до об’єкта конкурсу будуть входити маршрути з високою та низькою рентабельністю, що забезпечить більш активну участь перевізників у конкурсах з перевезення пасажирів на низькорентабельних маршрутах. Також планується запровадити прилади GPS-навігації для поліпшення контролю роботи, а точніше, контролю часу виїзду та з’їзду автобусів перевізника з лінії. Фінансування згаданої програми відбуватиметься частково за рахунок коштів міського бюджету, частково за рахунок перевізників. Наявність GPS-обладнання буде обов’язковою умовою для участі перевізників у конкурсі.

Як відомо, автомобільний транспорт є не тільки більш ніж важливою складовою економіки нашого міста, але й найбільшим споживачем моторних палив нафтового походження, та саме він відповідальний за негативний вплив на довкілля, що може призвести до погіршення екологічної ситуації в нашому місті.

На автобусних маршрутах міста Рівне працюють автобуси середньої, малої та особливо малої місткості, кількість яких більш ніж у два рази перевищує оптимальну потребу. Поповнення парку міських автобусів автобусами особливо малої, малої та середньої пасажиромісткості, як свідчить досвід останніх 15 років, не в змозі вирішити проблему пікових перевезень пасажирів на міських маршрутах. При цьому створюються додаткові перешкоди для руху транспорту на вуличній мережі міста.

Гадаю, в нашому місті незабаром з’являться автобуси великої місткості. Аналіз практичних витрат експлуатації автобусів різної пасажиромісткості свідчить, що один автобус великої місткості технологічно замінює до 3 автобусів малої місткості, а один автобус особливо великої місткості замінює до 4 малих автобусів. Зрозуміло, що мешканцям європейського міста потрібен такий транспорт загального користування, але зрозуміло й те, що частині перевізників нашого міста доведеться залишити цей ринок. Бо всьому є своя ціна. Як радник міського голови з питань автотранспорту, я намагатимусь зробити все можливе, щоб цей процес був максимально прозорий та зрозумілий для перевізників і мешканців нашого міста.

Поліпшення транспортного обслуговування – це не лише вимога статті Конституції України стосовно прав людини на пересування та задоволення своєї потреби щодо роботи, необхідності одержання медичної допомоги, відвідування закладів соціального і культурного призначення, але й важливий аспект розвитку внутрішнього ринку товарів, послуг, впровадження нової регіональної політики.

Депутат Рівненської міської ради (фракція «Батьківщина»), радник міського голови з питань автотранспорту Валентин Вікторович Демчук проводить прийом громадян, які проживають за адресами: вул.Волинської Дивізії: 1, 3, 9; вул. Романа Шухевича: 2, 12, 18, 22, 26; вул. Андрія Мельника: 2, 4, 6, 8, 10, 12 у кожну першу та третю середи місяця з 14.00 до 17.00 за адресою: вул. Р. Шухевича, 2, клуб «Романтик».

Додаткова інформація за тел. 0(362) 45-45-57 або (050) 435 50 25.

Похожие статьи

Кого накриє хвиля?

17.11.2011admin

Американці стрімко бідніють

16.01.2013redaktor

Вночі Собрну відкриють для приватного транспорту

21.02.2012admin

Добавить комментарий Отменить ответ

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Свежие записи

  • Вантажники Тернопіль — переїзд недорого
  • Команда адвокатів в Україні
  • Вантажники для переїзду
  • Как найти профессиональное детективное агентство?
  • STATUS VIZA – Иван Настюк отзыв про работу в Польше
  • Віктор Скаршевский: економіка падає, зростання немає
  • Харків стає українським
  • Як замовити міжкімнатні двері? Поради
  • Евакуатор Рівне, поради евакуації автомобіля
  • Як доглядати еустому? Поради з теплиці
  • Курс гривні — прогноз на листопад 2016 року
  • Компанія Грін-Агро в харчовій промисловості
  • Косметолог Рівне, природня краса та лікування шкіри
  • Видобуток вапна негашеного та його транспортування
  • Практика йоги, что нужно знать
  • Прогноз курсу гривні на жовтень — думки банкірів
  • Байден покарав президента Порошенко — Балашов
  • Электронный бу тахеометр — прибор для геодезии
  • Кіпр як країна для інвестицій та бізнесу
  • Могут ли дружить женщина и мужчина — психолог хмельницкий
Партнери в місті Тернопіль:
створення сайту в Тернополі, розробка сайтів Тернопіль за 1000 гривень.

Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.

  • Про нас
  • Контакти