Для економії на енергоресурсах дві рівненські котельні цього року перевели з газу на щепу. Одну з таких модернізованих котелень представляли цього тижня на вулиці Курчатова, 54-а. Її реконструювали за кошти ПРООН у рамках співпраці цієї організації з ПрАТ «Еско-Рівне», витративши на це майже 2 мільйони гривень. Котельня почала працювати і подавати тепло в оселі рівнян, що мешкають у зоні її дії, буквально кілька днів тому.
У модернізованій котельні встановили котли на щепу, але водночас залишили і газові установки, тож котельня працюватиме безперебійно в будь-якому разі. Паливом для нових котлів житомирського виробництва є подрібнена деревина – щепа. Її планують отримувати після переробки зрізаних дерев на спеціальних установках (стаціонарній і мобільній, або навісній), які можуть давати до 4 тонн щепи на годину. На території міського тресту зеленого господарства планують спорудити сховище для щепи, де зможуть зберігати і просушувати її 30-денний запас.
– У нас є майже тисяча сухих, старих дерев, які потрібно зрізати. Усі їх пустимо на щепу, – розповів про особливості нововведення міський голова Рівного Володимир Хомко. – Далі все залежатиме від ціни на газ. Обладнання, встановлене на котельнях, – сертифіковане. Воно не шкодить довкіллю.
Найбільше у нашому місті сухих чи таких, що потребують зрізання дерев, – це тополі і верби. Проте для нових котлів підходить щепа з будь-якої деревини.
Модернізовану котельню передали в оренду ТОВ «Рівнетеплоенерго».
– Тут усе механізовано, робота операторів зведена до мінімуму, –
розповів про її роботу директор компанії «Рівнетеплоенерго» Степан Коропецький. – Є бункер із рухомим дном, куди засипається щепа. Звідти її подають у котел у кількості, яка залежить від встановленого температурного режиму. Хотілося б, щоб у місті впроваджувалося більше таких проектів із залученням інвестицій. Адже нині є чимало проблем і з котельнями, і з теплотрасами.
Наталія НИРКОВА
Нові сучасні та цікаві для інтернету сайти. Якщо потрібна розробка сайтів луцьк шукайте в Інтернеті в пошуку.