Рівненські холмщаки відвідали рідні землі у Польщі

Октябрь 13 10:29 2011

Група рівненських холмщаків – українців, які у 1944-46 роках були депортовані з територій, що нині входять до складу Республіки Польща, а також їхні нащадки, знову відвідали рідні землі.
Кілька десятків мешканців області, переважно члени всеукраїнської громадської організації «Конгрес українців Холмщини і Підляшшя», у Холмі відвідали місцевий православний храм під час відзначення престольного свята Різдва Пресвятої Богородиці, а також взяли участь у заходах з нагоди 145-річчя від дня народження першого президента України Михайла Грушевського, який народився у цьому місті.
На відзначення цих подій до Холма приїхали також українські дипломати з Генерального консульства України у Любліні, делегації холмщаків з кількох західноукраїнських областей, а також представники громадськості, місцевої влади та православні священники з місцевих парафій на чолі з архієпископом Люблінським і Холмським Польської Православної Церкви владикою Авелем. У церкві Івана Богослова відбулося богослужіння. А згодом біля меморіальної дошки першого українського президента і видатного історика Михайла Грушевського на будинку, що неподалік, відбувся мітинг. До речі, з неофіційних джерел нам стало відомо, що згідно з домовленостями на урядовому рівні, саме тут, у Холмі, у сквері, що навпроти названого православного храму, буде встановлено пам’ятник Михайлу Грушевському.
Як повідомив організатор цієї поїздки, голова Конгресу українців Холмщини і Підляшшя Олександр Боровик, поїздки до Польщі триватимуть і надалі.
Катерина ПРИСЛУПСЬКА

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.