Не в грошах справа, а в їх кількості

Октябрь 13 14:30 2011

Напередодні Міжнародного дня боротьби з бідністю наші кореспонденти пішли в народ із запитаннями: «Яким ви себе відчуваєте – багатим чи бідним?» і «Скільки грошей треба мати, щоб не бути бідним?» Ось що ми почули у відповідь.

Андрій ПРОКОПЧУК, керівник компанії:

– Багатство і гроші ніколи не були найголовнішими в моєму житті, бо є багато інших важливіших речей. Найголовніші для мене – це моя сім’я, дружина і дочка. Вони і є моє найбільше багатство, як би банально це не звучало. Тож можу назвати себе багатою людиною. А грошей ніколи не буває багато, бо коли ти починаєш заробляти більше, ростуть і витрати, з’являються якісь нові потреби і забаганки. Зрештою, гроші не роблять людину щасливою, адже можна бути багатим, але залишатися самотнім.

Олександр ПРОКОПОВ, скрипковий майстер:

– Для щастя людині потрібні вода, небо і сонце! Звісно, аби не шукати, що б це поїсти, мати простий одяг і дах над головою. А в свято – склянку доброго червоного вина та можливість поспілкуватися з цікавою людиною. Чесні рідко бувають заможними. Освічена, творча особистість багата душею. Сталося так, що я позбувся всіх грошей і майна, які накопичилися за роки творчої праці. Ви не повірите, але моменти, коли мені шкода того всього, трапляються дуже рідко. Це коли хтось із достойних людей потрапляє в біду (захворіє чи втрапить в якусь халепу). Хочеться допомогти, а нічим.

Олена МІШУКОВА, пенсіонерка:

– Кажуть, не в грошах щастя, але й без них сутужно. Думаю, кожен пенсі­онер, якщо отримує пенсію не як депутат Верховної Ради, завжди рахує гроші від пенсії до пенсії. Адже дуже зросла вартість комунальних послуг, проїзд у транспорті. А про харчі та ліки годі й говорити. Для пенсіонера це найбільші статті витрат. Отож, якщо він отримує не мінімальну пенсію, а трохи більше ніж тисячу гривень, то на неї не розженешся навіть притому, що нічого не купуєш по господарству й з одягу. Більшість пенсіонерів порпається в ящиках магазинів секонд-хендів, щоб одягнутися. Щоб не бідувати й не хвилюватися за завтрашній день, вважаю, пенсія в людини повинна бути не менш як 3000 гривень.

Валентина КУХАРЕЦЬ, держслужбовець:

–  Багатство – поняття відносне. Головне – бути багатою душею. Я ніколи нікому не заздрю й тішуся тим, що маю, бо за характером – оптиміст. Вважаю, що для  щастя найбільше потрібне здоров’я моє і моєї сім’ї. Дякую Господу, що діти вже дорослі й самі собі дають раду. Мені достатньо тієї зарплати, яку отримую, але якби платили більше, то й можливості були б більші.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

0 Comments

No Comments Yet!

You can be the one to start a conversation.

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.