Нам зима не страшна, бо будемо з теплом

Октябрь 06 16:25 2011

Про це заявляють мешканці будинку № 60-а, що на вулиці Степана Бандери, де в усіх квартирах встановили автономне опалення

Уся комунальна галузь сьогодні має великі проблеми. Жеки не виправдовують надій мешканців ані своєю організацією робіт, ані якістю послуг. Усе частіше люди організовуються в нові форми правління житловими будинками – ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків). Одне з них, ОСББ «Дружба», організував у січні 2010 року небайдужий до долі власного і сусідських помешкань Іван ФАТИЧ. Тут у великому будинку на 80 квартир на вулиці Степана Бандери, 60-а втілено в життя проект автономного опалення всього будинку.

– Майже два роки ми самі господарюємо у своєму будинку, – розповів нашому кореспондентові Іван Григорович. – Громада обрала мене керівником ОСББ, і я стараюся ви­правдати її довір’я. За цей час поволі змінювали менталітет мешканців, багато зробили і для поліпшення їхніх побутових умов. Ніхто з наших мешканців уже не думає так, як колись, що будинок державний, а квартира – власна. У нас усе – наше, і проблеми будинку вирі­шуємо самі без допомоги ЖКП, але з активною підтримкою нашого правління з дев’яти мешканців, управління економіки міста, яке опікується роботою ОСББ, і особливо міського голови Володимира Хомка.

Міський голова глибоко переконаний, що єдина альтернатива жекам – це ОСББ, тому їхню ініціативу всіляко підтримує. Це відчули на собі й мешканці ОСББ «Дружба». Уже задовго до нинішнього опалювального сезону в цьому будинку діє автономне опалення, мешканці мають гарячу воду, й зима їм не страшна. В тепліші дні підкрутять краник, і температура в квартирі буде менша, а коли холодно – не шкодуй газу й пали на повну. Проте все одно виходить велика економія енергоресурсів. За тепло в помешканні кожен квартиронаймач при автономному опаленні платитиме вдвічі менше, ніж платив теплопостачальним підприємствам. Крім того, в цю суму ще ввійде й гаряча вода. На одному диханні розповідав про цю добру справу, вперше втілену в Рівному в масштабах цілого будинку, а не окремої квартири, Іван Фатич. «Ми – перемогли!» – двома словами підсумував усе, що довелося пережити йому і мешканцям.

Хоча проект і вартісний, і не всі мешканці могли за нього розрахуватися одразу, бо автономне опалення залежно від площі квартири обходилось їм від 12 до 16 тисяч гривень, проте тепер ніхто не шкодує потрачених коштів. А двадцяти п’ятьом малозабезпеченим власникам квартир певну суму компенсують із міського бюджету. Сесія міської ради вже ухвалила таке рішення.

– Недешево нам обійшлося опалення – 14,5 тисячі гривень. Але що гроші: сьогодні є, а завтра немає, – каже один із мешканців, Євген Доменюк, – а опаленням і гарячою водою вже користуємося. Ми з моєю дружиною Аллою не натішимося комфортом. Маленький і зручний котел «Тепловест» ужгородського виробництва, як колись газова колонка, займає небагато місця в кухні, а користь від нього велика – дає комфорт і затишок.

Маленький і зручний котел, який з`явився у квартирі подружжя Доменюків, – не просто обнова, а основний предмет гордості

– Встановити автономне опалення у квартирі було моєю давньою мрією, я вже мав усі дозволи, щоб його зробити. Коли ж очолив ОСББ, цю мрію переніс на весь будинок. І цього року ми ризикнули піти на втілення в життя такого проекту через програму «Сталого економічного розвитку Рівного на 2009-2012 роки». Вона передбачає часткове фінансування мешканців плюс фінансування з бюджету міста. Хоча було багато перепон, тяжких перемовин із людьми, через певні обставини вони три тижні терпіли незручності, обходячись без газу, – продовжує розповідь Іван Фатич, – але я задоволений, що в нас усе вийшло. За це насамперед спасибі колективу ТзОВ «Аналог-Терм-Сервіс», який монтував автономне опалення. Нам багато допомагали міський голова Володимир Хомко і депутат міської ради Сергій Паладійчук. Усім цим людям від імені мешканців будинку хочу щиро подякувати. Бо якби не їхня підтримка нашої наполегливості, ми сьогодні не мали б автономного опалення.

Отож зиму мешканці цієї багатоповерхівки зустрічають, як кажуть, у всеозброєнні. Що­правда, у енергійного, непосидющого господаря й керівника ОСББ «Дружба» колишнього військовослужбовця Івана Фатича ще багато ідей стосовно поліпшення побутових умов мешканців будинку. Він мріє зробити його зразковим. А для цього треба відремонтувати три під’їзди, розширити сміттє­збірники, щоб у них закочувати контейнери для збирання сміття. Планує Іван Григорович зробити привабливими фасади під’їздів, побілити зі сторони двору перший поверх стіни банку, що розміщений у будинку. Ще потрібно відгородити двір від приватного сектора гарною огорожею. Одне слово, клопотів багато, нових ідей, що не день, додається. Але все з часом буде.

Якщо Івану Фатичу вдалося зі своїм правлінням, особливо найпершим помічником – бухгалтером Світ­ланою Хомич, Марією Ситник та іншими, поміняти менталітет мешканців і втілити в життя такий дорогий проект автономного опалення, то й інші справи осилять. Мешканці, оцінивши ділові якості керівника свого ОСББ, називають його золотою людиною. А він не шкодуючи часу й сил віддає свою невгамовну енергію для того, щоб його сусіди жили в хороших умовах.

Валентина ПОГОНСЬКА

write a comment

2 комментария

  1. Октябрь 06, 18:07 #1 Плохая

    Мда… сколько пиара из-за одного дома. А что остальным делать?

    Reply to this comment
  2. Октябрь 10, 21:05 #2 Ще гірша :)

    А інші будуть платити за те тепло, яке нібито отримують та ще й в 1,5 рази більше ніж минулої зими (я так зрозуміла про підняття тарифів?). А захочуть встановити собі треба робити ОСББ. Ось цікаво було б подивитися на нашого мера, якщо б дійсно всі мешканці пішли в ОСББ. Та вирішили б встановити опалення автономне в будинках, та звернулися б Хомка за грошима (ну хоча б як в цьому будинку) по 25 квартир з будинку. Де б цікаво гроші б брали і як викручувалися наші депутати (кому дати, а кому ні…)

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.