Інваліди також хочуть відчути себе туристами

Сентябрь 29 13:54 2011

Рівненська обласна профспілкова організація Всеукраїн­ської профспілки працездатних інвалідів та обласна благодійна організація «Обличчям до істини» мають ініціативу на проект започаткування в Рівненській області та в самому Рівному інвалідного туризму.

Мова йде про проведення для інвалідів різноманітних екскурсій по місту і мальовничих місцях Рівненщини. Відмінність інватуризму від туризму взагалі полягає в тому, що здорова людина може сприймати об’єкт споглядання таким, як він є, за допомогою слуху і зору. Інвалід же сприймає навколишній світ за допомогою іншої людини.

Для незрячих це словесний опис того, що звичайна людина сприймає зором: форм, висоти, кольору, матеріалу, образів, розташування того чи іншого об’єкта. Дуже важливий образний історичний опис, так щоб незряча людина могла уявити події минулого. Для людей, позбавлених слуху, повинен бути сурдопереклад. Людям із порушенням опорно-рухового апарату треба надати можливість для максимально близького огляду та обстеження об’єкта.

Безперечно, для такої акції потрібно залучати супроводжуючих і волонтерів для проведення екскурсій. Жити в місті й не знати його історії – це означає не зовсім відчувати себе мешканцем цього міста. В той же час у нас є дуже багато цікавих місць і пам’яток культури. Більшість населення міста про них майже нічого не знає, окрім того, яка крамниця та кав’ярня поруч розташовані.

Думаю, що дуже швидко за допомогою небайдужих людей, наді­лених владою, і депутатського корпусу інваліди зможуть вирушити у свою першу подорож по пам’ятних місцях міста. Маємо надію, що наше започаткування знайде в людей відгук і підтримку, завдяки яким стане можливим проведення пішохідних та автобусних екскурсій.

Тетяна ВОЙТОВИЧ,
голова Рівненської обласної профспілкової організації Всеукраїнської профспілки працездатних інвалідів

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Сентябрь 30, 14:36 #1 інватурист

    Непогана ідея, шановна пані Тетяно. Знаю, як непросто організувати екскурсію, наприклад, для незрячих людей. Обласна організація УТОС, спасибі їй, робить це самотужки. А якби до цієї доброї справи та ще підключились «небайдужі люди», як Ви пишете, то й світ би незрячим більше розвиднився.

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.