Пенсіонери – люди зайняті

Сентябрь 29 14:52 2011

Саме такий висновок зробили кореспонденти нашої газети, які напередодні Дня людей похилого віку пішли в народ із запитанням «Чи справді на пенсії відпочивають?». Усе почуте ними спростовує поширену думку, що пенсія – це заслужений відпочинок.

Тамара ДАНИЛЮК:

– Людина не повинна байдикувати ні в молодому віці, ні тоді, коли вона на пенсії. Я вже на пенсії і завжди знаходжу собі діло до душі. Пораюся в городі і в саду, бо маємо власний будинок. Багато вишиваю, допомагаю дітям, піклуюся про внуків, яких у мене троє. Вважаю, що людина сама собі повинна створювати настрій, рости духовно. Я всім цікавлюся, особливо літературою, дуже люблю твори Марії Матіос, захоплююся поезією, дивлюся телепередачі, але тільки ті, які піднімають настрій.

Микола ГОНЧАРУК:

– Усе життя пропрацював газозварником, мав право на пільгову пенсію. Але сидіти вдома не зміг. Після пенсії ще 15 років працював сантехніком. І не тому, що грошей не вистачало, а тому, що звик бути між людьми. Тепер мені уже 82. Та я так і не навчився відпочивати. Маю власний будинок, невеликий город, теплицю, тож є біля чого поратися. Навесні займаюся розсадою, влітку обробляю город, восени переробляю врожай. Але ця робота приносить задоволення, тримає в тонусі, заважає думати про болячки, поліпшує настрій. Доки людина живе і має здоров`я – треба ворушитися.

Лариса ВИХРИСТЮК:

– Відпочивати на пенсії – це хіба що змінювати одне заняття іншим. Що­правда, раз у рік з чоловіком (він хворіє) їздимо в санаторій «Червона калина» за власний кошт. Живемо ми в селищі, яке в народі називають царським селом, у власному будинку, тож роботи біля землі, в садку вистачає. Оскільки чоловік хворіє, то всі домашні справи доводиться вирішувати самій. Часто їду в місто, щоб відвідати внучат, яких маю п’ятеро.

Людмила ГРЕЧИШНІКОВА:

– Я на пенсії по-справжньому відпочиваю! До цього навіть довелося кілька років звикати. Тепер зрозуміла, який це чудовий період життя. Погуляти у парку, почитати цікаву книгу, досхочу побавитися з онуками: ну хто, скажіть, може собі таке дозволити, коли доводиться щодня ходити на роботу? Я дуже змінилася, коли вийшла на пенсію. Пізнала Бога, вивчаю Біблію і серцем прилучилася до церкви.

Добре, що здоров’я дозволяє жити повноцінно. От якби ще мати кращі статки. Хочеться подорожувати, відвідувати хороші концерти. А 850 гривень пенсії вистачає хіба на комунальні платежі, такі-сякі харчі та найнеобхідніші ліки. Добре, що діти міцно стоять на ногах і допомагають у всьому. А то не знаю, як би й жила.

  Article "tagged" as:
  Categories:
write a comment

1 Comment

  1. Сентябрь 30, 11:02 #1 mmm

    Щасливі люди, нинішні пенсіонери. А от через років пару за Тігіпковою реформою всі пенсіонери чудом «омолодяться» і тоді майже всі, за невеликими винятком, будуть пахати добровільно-примусово.

    Reply to this comment

Add a Comment

Your data will be safe! Your e-mail address will not be published. Also other data will not be shared with third person.
All fields are required.